W hali po Tesco na Górczewskiej otworzy się nowy hipermarket. Kiedy otwarcie?

i

Autor: google maps/screenshot

zakupy

W hali po Tesco na Górczewskiej otworzy się nowy hipermarket. Kiedy otwarcie?

2024-04-26 14:48

W hali opuszczonej przez hipermarket Tesco przy ulicy Górczewskiej w Warszawie ma zostać otwarty inny sklep. Jak się okazuje, już we wrześniu zacznie działać tam Kaufland. Obecnie pasaż handlowy jest tylko częściowo wynajęty.

Jak poinformował portal Onet.pl, opuszczoną przez Tesco przestrzeń w pasażu handlowym przy ulicy Górczewskiej w Warszawie przejmie Kaufland. Obecnie tylko część kompleksu jest użytkowana przez najemców. Można odwiedzić tam zakład fotograficzny, salon meblowy, aptekę, punkty gastronomiczne czy Media Markt.

Kaufland zamiast Tesco na Bemowie. Kiedy otwarcie?

Duża część pasażu świeci jednak pustkami. To ma zmienić się we wrześniu tego roku. To wówczas miejsce opuszczone przez Tesco zajmie sklep niemieckiej sieci Kaufland. Ponadto władze dzielnicy Bemowo mają także inny pomysł na wykorzystanie tej przestrzeni. Wiceburmistrz dzielnicy Jakub Gręziak poinformował Onet, że trwają rozmowy z zarządcą nieruchomości w sprawie bezpłatnego użyczenie miejsca na działalność kulturalną.

"To prawda, ale nie ma jeszcze żadnych szczegółów. Docelowo chcielibyśmy uruchomić tu filię Bemowskiego Centrum Kultury, żeby mieszkańcy Górc mieli swobodny dostęp do zajęć dla dzieci i młodzieży. Mimo że ulice Narwik i Pełczyńskiego zabudowane są nowymi budynkami, to na pewno niejeden senior będzie mógł korzystać z naszych propozycji, jednak szczegóły podamy wkrótce" — mówił Jakub Gręziak.

Jak wygląda ulica Chmielna? Trwa remont ulicy

Otworzyli nowy most w Warszawie. Wielkie tłumy na otwarciu nowej kładki dla pieszych i rowerzystów