Otwock

W Otwocku stanie niesamowite targowisko w stylu świdermajer. Kiedy ruszy budowa?

2024-02-12 12:03

Wkrótce ma ruszyć przebudowa targowiska przy ulicy Orlej w Otwocku. Dziś na betonowym placu stoją trzydziestoletnie, zniszczone pawilony, jednak już niedługo ma zastąpić je "biały bazarek", który będzie nawiązywał do stylu świdermajer.

Zaniedbane targowisko w Otwocku przy ulicy Orlej ma przejść ogromną metamorfozę. Dziś na terenie w pobliżu stacji kolejowej stoją zaniedbane pawilony, rażą one mieszkańców tym bardziej, gdyż są one położone w miejscu, które wita przyjezdnych do miasta, a tym samym stanowią one dla niego niezbyt dobrą wizytówkę.

Targowisko w Otwocku przejdzie metamorfozę

Z tego powodu władze Otwocka postanowiły przeprowadzić remont targowiska. W miejscu starych pawilonów powstać ma duży budynek w stylu nadświdrzańskim, czyli świdermajer. To właśnie z takich budowli słynie ta okolica. Nowy kompleks ma pełnić funkcje handlowe. Mieszkańcy będą mogli robić tam zakupy u lokalnych kupców.

Przebudowa ulicy Orlej w Otwocku

Zmienić ma się również sama ulica Orla, przy której stanie nowe targowisko. Nawierzchnia drogi zostanie odnowiona. Pojawią się na niej jasne płyty, a wokół jezdni zbudowane zostaną elementy małej architektury, takie jak ławki. Nie zabraknie również zielni w postaci rabat i drzew. Urzędnicy planują też remont parkingu i chodników w pobliżu.

Jak zapowiadają władze miasta, prace projektowe dotyczące targowisko przy Olej w Otwocku mają ruszyć w 2024 roku. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia PAKA.ARCHI, a jego koszt realizacji ma wynieść około 8 mln złotych.

Tam ma wyglądać nowe targowisko przy Orlej w Otwocku. Zobaczcie zdjęcia

Szpital psychiatryczny "Zofiówka" w Otwocku. Jakie tajemnice skrywa?