Z Warszawy

W Warszawie powstał nowy, nietypowy park. Czekają ogród różany, zieleń i plac gier

2024-05-08 16:14

Pod koniec marca w Warszawie został oficjalnie otwarty nowy park linearny. Mieszkańcy mogą znaleźć go na Osi Królewskiej w stołecznym Wilanowie. Teren nie tylko został zazieleniony, ale również zyskał wiele udogodnień dla spacerowiczów szukających wypoczynku. Zdjęcia udostępnione przez Urząd Dzielnicy robią spore wrażenie.

Nowy, nietypowy park w Wilanowie

Dzięki nowemu parkowi mieszkańcy Wilanowa zyskali kolejną przestrzeń do wypoczynku. Na Osi Królewskiej pojawiły się m.in. sadzawki z pomostami. Dla spacerowiczów przygotowano aż sześć stref z elementami małej architektury.

Na mieszkańców dzielnicy czeka chociażby plac seniorów upiększony ogrodem różanym. Nie zapomniano także o młodszych - dla nich powstały dwa place dla młodzieży. Poza tym zaaranżowano plac spotkań sąsiedzkich, plac gier oraz plac co-workingowy.

Choć miejsce to nie wygląda jak typowy park, nie brakuje w nim zieleni. Na opisywanym terenie zasadzono ponad 100 drzew oraz 1,5 tys. bylin i krzewów.

Władze dzielnicy zaprosiły już mieszkańców do odwiedzania nowego punktu na mapie Wilanowa. Urzędnicy udostępnili również zdjęcia, które mogą robić duże wrażenie.

18. Półmaraton Warszawski. Uczestnicy ruszyli z Mostu Poniatowskiego!
Listen on Spreaker.