bar

i

Autor: canva.com

WARSZAWA - kiedy otwarcie restauracji i barów w stolicy? [DATY]

2021-05-06 15:36

Spadek liczby zakażeń koronawirusem w Polsce dał możliwość luzowania obostrzeń. Nowe zasady bezpieczeństwa pozwolą między innymi na wznowienie działalności restauracji i barów. Czekaja na to również wszyscy mieszkańcy Warszawy. Z naszego artykułu dowiecie się, od kiedy będą otwarte stołeczne lokale.

Warszawa - kiedy otwarcie restauracji i barów w stolicy? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób żyjących w Warszawie. Nic w tym dziwnego, bowiem mieszkańcy i mieszkanki stęsknili się już za otwartymi lokalami w mieście. Restauracje i bary zostały zamknięte na czas obowiązywania surowych obostrzeń sanitarnych w Polsce. Możliwa była tylko sprzedaż na wynos. W środę 28 kwietnia poinformowano jednak o planie odmrażania gospodarki na maj 2021 i zaprezentowano harmonogram luzowania obostrzeń. W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, możliwe stało się zniesienie ograniczeń. Normalne funkcjonowanie wznowi między innymi branża gastronomiczna. Warto już teraz dowiedzieć się, od kiedy będziemy mogli przychodzić do naszych ulubionych warszawskich barów i restauracji.

Ukradli jej świnkę. Zrozpaczona dziewczyna poszukuje knura

Otwarcie restauracji w Warszawie - dwie daty odmrażania branży gastronomicznej

Kiedy zatem nastąpi otwarcie restauracji w Warszawie? Branża gastronomiczna będzie odmraża stopniowo. Do przestrzeni miejskiej Warszawy wrócą najpierw ogródki restauracji i barów. Goszczeni na zewnątrz będziemy już od 15 maja. Na to, by zjeść wewnątrz restauracji, będziemy musieli poczekać niemal do końca miesiąca. Restauracje i bary będą funkcjonować w ten sposób od 29 maja. Rzecz jasna wciąż będzie można zamawiać na wynos.

Sonda
Restauracje otwarte w maju to dobry pomysł?