Muzeum narodowe w Warszawie

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland flickr.com Muzeum narodowe w Warszawie

Noc Muzeów 2021 w Warszawie - TRASY spacerów z kulturą. Sprawdźcie najciekawsze ścieżki zwiedzania w stolicy

2021-05-14 9:07

To jedno z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych w tym sezonie! Po rocznej przerwie wraca Noc Muzeów w Warszawie. Tegoroczna edycja, odbywająca się w zmienionej formie, da okazję do zwiedzenia Warszawy podczas przygotowanych przez organizatorów przechadzek. Zobaczcie najciekawsze trasy spacerów z kulturą.

Noc Muzeów 2021 w Warszawie - trasy spacerów z kulturą to nowość tegorocznej edycji wydarzenia, za którym tęsknili wszyscy mieszkańcy Warszawy. W ubiegłym roku plany organizatorów pokrzyżowała pandemia COVID-19, jednak w 2021 znów będziemy mogli wziąć udział w wydarzeniach na ulicach i w instytucjach kultury. Jak będzie wyglądała Warszawska Noc Muzeów 2021? Wydarzenie zaplanowane jest na 15 maja. Wszystkie atrakcje dostępne będą w godzinach 19:00 - 01:00 (niektóre miejsca otwarte wcześniej). Noc Muzeów 2021 w Warszawie opierać się będzie na trzech filarach – oprócz tradycyjnej formy zwiedzania instytucji, dostępne będzie zwiedzanie online oraz wersja zwiedzania "na zewnątrz" w formie spaceru. Spacery z kulturą podczas Nocy Muzeów 2021 mogą się okazać szczególnie popularną atrakcją. Będzie to bowiem okazja do zobaczenia kulturalnych przedsięwzięć w ramach zaplanowanych przechadzek. Organizatorzy już teraz dzielą się najciekawszymi ścieżkami zwiedzania. Ich trasy znajdziecie w dalszej części artykułu.

Krowa uratowana przez strażaków

Spacer z kulturą - najciekawsze trasy Nocy Muzeów 2021 w Warszawie

Warszawa, w ramach zaangażowania w organizację Nocy Muzeów 2021, przygotowała już mapki 2 tras zwiedzania dla osób, które w wieczór 15 maja będą miały ochotę na spacer z kulturą. Trasa I zaczyna się przy Mauzoleum Walki i Męczeństwa, al. Szucha 25 gdzie zobaczymy rekonstrukcje historyczne oraz wystawę zabytkowych pojazdów. Kończy się natomiast na Jazdowie (Partnerstwo Otwarty Jazdów), gdzie będzie można obejrzeć filmy lub posłuchać koncertów.

Trasa II rozpoczyna się zaś przy Centrum Myśli Jana Pawła II na ul. Foksal 11, gdzie zostanie zorganizowane kino plenerowe. Jej meta znajduje się przy Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Tam obejrzymy wystawę w witrynie kamienicy przy ul. Freta 16. Obie mapki zamieszczamy poniżej

Noc Muzeów w Warszawie 2021 - masa atrakcji dla Warszawiaków

Pamiętajmy, że Noc Muzeów 2021 to nie tylko spacery z kulturą. Organizatorzy szykują też parady pojazdów, okolicznościowe wystawy i wydarzenia online. 15 maja szykuje się naprawdę niezapomniana noc w Warszawie!

Noc Muzeów 2021 w Warszawie - Trasa I

i

Autor: Noc Muzeów 2021 - materiały prasowe Noc Muzeów 2021 w Warszawie - Trasa I
Noc Muzeów 2021 w Warszawie - Trasa II

i

Autor: Noc Muzeów 2021 - materiały prasowe Noc Muzeów 2021 w Warszawie - Trasa II