Dron i klapki

i

Autor: pixabay.com Dron i klapki

Warszawa: pijących alkohol w parku przyłapał dron straży miejskiej - chcieli go strącić klapkiem

2022-06-30 11:55

Warszawscy strażnicy miejscy obserwujący za pomocą drona teren parku Znicza, spostrzegli dwóch mężczyzn pijących alkohol. Jeden z nich próbował unieszkodliwić latającą maszynę klapkiem. Więcej na ten temat w artykule.

Warszawska straż miejska prowadzi patrole z wykorzystaniem coraz nowocześniejszej technologii. Od jakiegoś czasu na wyposażeniu mundurowych są m.in. obserwacyjne drony. Pomagają one wykryć potencjalne niebezpieczne sytuacje, namierzyć osoby potrzebujące pomocy lub te, które łamią prawo. Takie zadania mieli operatorzy drona, którzy w sobotę, 26 czerwca latali nim nad parkiem Znicza. Za pomocą kamery zainstalowanej w maszynie strażnicy miejscy sprawdzali, czy na terenie parku nikt nie zasłabł przez upały. Natknęli się jednak na inny widok - dwóch mężczyzn na ławce, obok których stały butelki z alkoholem. Dron przeszkodził im w raczeniu się trunkami, co rozwścieczyło jednego z nich do tego stopnia, że postanowił strącić fruwającego intruza.

Klapkiem w drona

Gdy mężczyźni zauważyli wiszącego nad nimi drona, jeden z nich postanowił zareagować. Zdjął z nogi klapek i rzucił nim w kierunku statku powietrznego. "Pocisk" nie trafił w cel i wylądował na trawie. Zdaniem strażników, do chybionego strzału przyczynił się alkohol. Mężczyźni musieli w końcu uznać swoją porażkę, gdyż zabrali butelki i wynieśli się z parku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Właściciel agresywnego psa dostał wyrok