Supermarket

i

Autor: pixabay.com

Warszawa - sklepy otwarte w Wielkanoc. Gdzie w stolicy zrobić zakupy w święta?

2022-04-15 13:08

Czy w Wielką Sobotę oraz wielkanocną Niedzielę i Poniedziałek sklepy w Warszawie będą otwarte? Gdzie zrobić szybkie świąteczne zakupy w stolicy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Wielkanoc 2022 w Warszawie spędzi wiele osób. Choć mieszkańcy i mieszkanki stolicy starają się kupić wszystko, co niezbędne na na uroczysty obiad, w przedświątecznej zakupowej gorączce łatwo jest zapomnieć o którymś z ważnych produktów. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak w Wielką Sobotę oraz wielkanocną Niedzielę i Poniedziałek działają sklepy w Warszawie. Ta kwestia jest ważna również dla przybyłych niedawno ludzi z Ukrainy, w większości wyznawców prawosławia. Dla nich Święta Wielkanocne wypadają później. Gdzie zatem zrobimy zakupy w Warszawie 16, 17 i 18 kwietnia? Jakie lokalne sklepy mogą być otwarte? Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części artykułu.

Club 100. Odkrywamy tajemnice radzieckiego baru w Szpiegowie

Warszawa - sklepy otwarte w Wielką Sobotę 16.04

Co z zakupami w Wielką Sobotę? Czy tego dnia w Warszawie sklepy będą otwarte? Choć jest to dzień handlowy, prawo przewiduje, że sklepy w Wielką Sobotę otwarte są krócej. Wszystkie sieci handlowe na terenie Warszawy mogą być czynne maksymalnie do godziny 14:00. Pamiętajmy jednak, że wiele sklepów będzie się zamykało jeszcze wcześniej. Supermarkety Biedronka, Lidl, Aldi, Kaufland, Netto, Stokrotka i Carrefour w Wielką Sobotę będą prowadzić handel do 13:00. Dłużej otwarte mogą być niektóre sklepy franczyzowe, jak np. Żabka.

Warszawa - sklepy otwarte w Niedzielę Wielkanocną 17.04

Czy w Niedzielę Wielkanocną w Warszawie zrobimy jakiekolwiek zakupy? 17.04 możemy liczyć tylko na stacje paliw bądź niektóre małe osiedlowe sklepy, o ile za kasą staną tam właściciele. W Niedzielę Wielkanocą sklepy w Warszawie są zamknięte.

Warszawa - sklepy otwarte w Poniedziałek Wielkanocny 18.04

Podobnie będzie w Poniedziałek Wielkanocny. 18.04 to dzień wolny od pracy, a zatem wszystkie sklepy zatrudniające na umowę o pracę będą nieczynne. Nie znaczy to jednak, że w Śmigusa-Dyngusa w ogóle nie zrobimy zakupów. Otwarte mogą być niektóre małe sklepy osiedlowe i punkty franczyzowe, jak Żabka, Freshmarket czy Carrefoury Express. Otwarte będą też warszawskie stacje benzynowe.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!