Warszawa szykuje się na sezon Veturilo. Przy ulicach widać pierwsze zmiany

2023-01-31 18:32

W Warszawie trwa montaż nowych stojaków rowerowych. Już niebawem rozpocznie się bowiem sezon na miejskie rowery Veturilo. Co ciekawe, system związany z ich wypożyczaniem przejdzie poważne zmiany, które mają zadziałać na korzyść mieszkańców.

Rozpoczęcie sezonu na miejskie rowery Veturilo coraz bliżej

Wiosną rowery Veturilo powrócą na warszawskie ulice. Jak pod koniec ubiegłego roku przekazali przedstawiciele ratusza, system wypożyczeń przejdzie jednak ewolucję.

- Do dyspozycji będzie zupełnie nowa aplikacja mobilna. Użytkownicy zyskają dodatkową możliwość dokonywania wypożyczeń i zwrotów również poza stacjami. Nie będzie konieczności wpinania rowerów do elektrozamków – zastąpią je zapięcia wbudowane bezpośrednio w pojazd. Do tego 10 proc. rowerów będzie wyposażonych we wspomaganie elektryczne - poinformowano.

Urzędnicy zaznaczyli również, że pracują nad wyglądem oraz dokładnymi lokalizacjami punktów wypożyczeń we wszystkich dzielnicach stolicy. Jak natomiast pod koniec stycznia przekazał warszawski Zarząd Dróg Miejskich, samo montowanie stojaków już się rozpoczęło.

Czytaj również: Ponad 4 tys. kopciuchów wciąż do wymiany. Warszawa nadal proponuje dotację

Nowe stojaki rowerowe w Warszawie

- Trwa montaż aż 3000 stojaków rowerowych w 300 punktach. Potem czas na ich oznakowanie. Tak od 1 marca będzie zorganizowana podstawowa sieć stacji w nowej odsłonie roweru publicznego Veturilo. Te stojaki będą też dostępne dla prywatnych rowerów oraz dla e-hulajnóg - czytamy we wpisie na Twitterze.

Być może mieszkańcy zauważyli już w swoich dzielnicach nowe stojaki, póki co oznaczone taśmą. Te, podczas spacerów, dostrzec już można chociażby na Pradze-Północ.

Ścieżki rowerowe, nowe chodniki. Tak zmienia się centrum Warszawy