Warszawscy uczniowie będą szczepieni w szkołach! Jako pierwsi w Polsce

2021-08-19 19:28

To pomysł burmistrza Woli. Uczniowie powyżej 12. roku życia będą szczepieni przeciw COVID-19 w dwóch wolskich szkołach. Chętni już są, a dzielnica w porozumieniu z Naczelną Izbą Lekarską w Warszawie rusza ze szczepieniami już 27 sierpnia! Sprawdź, gdzie można się zaszczepić.

Afganistan pod rządami talibów. Jak wygląda sytuacja w kraju?

Pierwsze w Polsce punkty szczepień w szkołach!

W połowie lipca Urząd Dzielnicy Wola w porozumieniu z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie rozpoczął zapisy chętnych do szczepień wśród uczniów wolskich szkół w ramach akcji „Wolę się zaszczepić” Zależało nam na tym, by zachęcić do szczepień jak najwięcej uczniów i do minimum zmniejszyć prawdopodobieństwo, że konieczne będzie wprowadzanie nauki zdalnej – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Liczba zgłoszeń pozwoli na przeprowadzenie akcji w dwóch placówkach. Osoby, które zgłosiły chęć szczepienia będą mogły zaszczepić się w piątek od 16.00 do 19.00 przy Obozowej 60, a w sobotę pomiędzy 9.00 a 12.00 przy Chłodnej 36/46.

Czytaj także: Weterynarze Schroniska na Paluchu odpowiadają na zarzuty wolontariuszy. Napisali list otwarty

Mobilne gabinety  otworzą się 27 sierpnia w „Norwidzie i 28 sierpnia w Zespole Szkół nr. 7. Będą zabezpieczone przez wykwalifikowane zespoły medyczne, a szczepienia będą wykonywane produktem Pfizer/Biontech, czyli jedynym zatwierdzonym do podania młodzieży, która ukończyła 12 lat. – Młodzież w wieku 12-15 lat zapraszamy w towarzystwie rodziców, jednak 16-latkom i starszym wystarczy jedynie wypełniona deklaracja i pisemna zgoda rodzica, więc procedura jest maksymalnie uproszczona – mówi Paweł Doczekalski, przewodniczący komisji Młodych Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. 

W tym tygodniu zastępca mazowieckiego kuratora oświaty wysłał list do dyrektorów szkół, w którym zwraca się do nich, by nawiązali współpracę z najbliższymi punktami szczepień. Wszystko po to, by już w pierwszym tygodniu września we wszystkich szkołach doszedł do skutku tzw. Tydzień informacyjny, czyli lekcje wychowawcze i spotkania o charakterze informacyjno – edukacyjnym. W drugim tygodniu września, rozpocząć mają się przygotowania do szczepień, a same szczepienia w trzecim tygodniu. 

Wszystkich, uczniów, rodziców, ale także sąsiadów, którzy nie chcą czekać do końca września, kiedy to już czzwarta fala wirusa może być w pełni, zapraszamy do naszych punktów –  zachęca Krzysztof Strzałkowski. Zasobów bowiem nie brakuje i gdyby chętnych okazało się znacznie więcej dzielnica i Warszawska Izba Lekarska mogłyby otworzyć nawet 10 szkolnych punktów. Dodatkowo w sobotę 28 sierpnia na Woli będzie można się zaszczepić podczas pikniku „Pożegnanie Wakacji”, który zorganizowany zostanie w godz. 12.00 – 18.00 w Parku Sowińskiego. 

Czytaj także: Mazowieckie gminy z największą liczbą zaszczepionych w kraju! Padają rekordy!

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?