Palma na rondzie de Gaulle’a w Warszawie przejdzie remont
"Z radością informujemy, że po 22 latach obecności na rondzie de Gaulle’a w Warszawie najsłynniejsza Palma w Polsce staje się częścią domeny publicznej, wchodząc do kolekcji Muzeum i stając się własnością wszystkich osób zamieszkujących Warszawę" - przekazali na początku września przedstawiciele wspomnianego już Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Warto zaznaczyć, że przy tej okazji palmę czeka jesienią generalny remont. Wymienione zostaną liście i kora, a stalowa konstrukcja przejdzie konserwację. Odświeżenie instalacji powinno zakończyć się wraz z otwarciem nowej siedziby MSN w samym centrum stolicy. Co ważne, prace będą prowadzone na rondzie de Gaulle'a, więc palma nie będzie musiała zniknąć ze swojego tradycyjnego miejsca.
Procesowi remontu instalacji towarzyszyć mają specjalnie przygotowane na tę okazję wydarzenia publiczne. W sobotę, 5 października w galerii lokal_30 (Wilcza 29a/12) odbędzie się spotkanie z Joanną Rajkowską w ramach jej wystawy Ślepowrony. Na środę, 13 listopada zaplanowano natomiast spotkanie osób zaangażowanych w historię projektu. Zainteresowani będą mogli wziąć w nim udział w audytorium nowej siedziby Muzeum. MSN zapowiedziało już, że na bieżąco będzie informowało o kolejnych planowanych inicjatywach.
Czytaj również: Rondo de Gaulle’a wkrótce zniknie z powierzchni ziemi. Co się stanie ze słynną palmą?
Muzeum Sztuki Nowoczesnej - kiedy otwarcie nowej siedziby?
Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad zaplanowano na piątek, 25 października. Za projekt nietypowej bryły odpowiada nowojorski architekt Thomas Phifer.
"Otwarty dla wszystkich program wydarzeń potrwa trzy tygodnie i będzie zapowiedzią przyszłych działań MSN" - zaznaczył ratusz. Na miejscu na zainteresowanych czekać będą wtedy koncerty, performensy, wykłady, spacery, oprowadzania, szeroki program wydarzeń edukacyjnych oraz oczywiście zwiedzanie galerii z wybranymi dziełami z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej.