wiadukt Globusowa

i

Autor: ZDM

Wiadukt nad Globusową przejdzie remont. Przetarg został rozstrzygnięty

2022-10-12 18:02

Drogowcy naprawią stary i zniszczony wiadukt nad ulicą Globusową. Modernizacja to koszt rzędu 11,2 mln zł. Prace będą polegać na wymianie płyty pomostu wiaduktu i kładki dla pieszych.

Korzystna oferta

Wiadukt na Globusowej przejdzie remont. Przetarg na modernizację został rozstrzygnięty. Wpłynęło 5 ofert, zwyciężyła ta opiewająca na ponad 11 milionów złotych. A to o 4 miliony złotych mniej niż zabezpieczona kwota. Wiadukt jest mocno eksploatowany, jego remont jest konieczny.

- Swoje też robią kierowcy, którzy czasem nie pilnując wysokości swoich pojazdów próbują się pod tą Globusową przebić. Swoje też robi taki wąski pas zieleni, który jest na wiadukcie. Stamtąd się przesącza woda, ona powoduje korozję elementów stalowych tego obiektu - mówi Jakub Dybalski, rzecznik ZDM.

Polecany artykuł: Jest Moskwa, ale Warszawy zabrakło. Burza wśród polskich kibiców FC Barcelony

Czas na generalny remont wiaduktu nad Globusową

W latach 1979, 1995 i 2001 wykonywane były wzmocnienia podłoża, ale nigdy wiadukt nie doczekał się gruntownego remontu.

- Remont potrwa ponad rok, dlatego że to dla wykonawcy jest przewidziane 60 tygodni od momentu podpisania umowy. Wiadukt nad globusową ma lat kilkadziesiąt, nigdy nie przechodził generalnego remontu. Jest mocno zniszczony, był łatany prowizorycznie - dodaje Dybalski.

Jakie utrudnienia będą czekać kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w trakcie remontu? To będzie wiadomo dopiero po oficjalnym podpisaniu umowy.

Jak dobrze znasz tabliczkę mnożenia?

Pytanie 1 z 27
2x8=?
Kierowca pędził po Jarosławiu. Uzbierał 30 punktów karnych

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sylwester 2022 odwołany. Warszawa rezygnuje z imprezy
  2. Doradcy energetyczni pomogą mieszkańcom stolicy. Gdzie szukać wsparcia?
  3. Szopy w Polsce. Przenoszą pasożyty groźne dla ludzi, mogą niszczyć ekosystem