zdjęcia

Wianki nad Wisłą w Warszawie. Mieszkańcy i turyści świętują początek lata na Podzamczu. Zdjęcia

2024-06-24 8:10

Zmienna pogoda nie wystraszyła mieszkańców i turystów przed udziałem w Wiankach nad Wisłą. Impreza rozpoczęła się już po południu - przygotowano atrakcje dla cały rodzin, w tym spektakle czy plecenie tradycyjnych wianków. Można było spróbować regionalnych, często zapomnianych potraw przygotowanych przez koła wiejskie z okolic Warszawy. Na głównej scenie wystąpił polskie gwiazdy. Zobaczcie zdjęcia.

Wianki nad Wisłą 2024. Zdjęcia

Multimedialny Park Fontann na jeden dzień zamienił się w słowiańską wioskę. Był pokazy tańca i śpiewu w wykonaniu zespołów ludowych, warsztaty kulinarne, a także plecenie tradycyjnych wianków. O godz. 18 Wisłą popłynął ogromny wianek, stworzony wspólnie przez uczestników pikniku. Na wielkiej, multimedialnej scenie wystąpili: Kapela ze Wsi Warszawa & BASSałyki i zespół Voo Voo.

Zobaczcie zdjęcia z pierwszej części Wianków nad Wisłą 2024:

Głównym punktem wieczoru był emitowany na żywo na antenie TVN koncert pod tytułem "Wianki nad Wisłą – Dźwięki Wolności". Na scenie pojawili się: Baranowski, Bovska, Mery Spolsky, Vito Bambino i Zalewski.

– Dźwięki wolności – to przesłanie jest naprawdę bardzo ważne. Bez wolności nie ma dobrej Polski. Wolność trzeba pielęgnować, trzeba jej pilnować. Będziemy o tym przypominać m.in. przy okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wsłuchajcie się w dźwięki wolności i bawcie się dobrze na warszawskich Wiankach – zachęcał ze sceny prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

– Ten rok to rok pięknych rocznic. 80 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, 35 lat temu odbyły się pierwsze wolne wybory, 10 lat później wstąpiliśmy do NATO, a od 20 lat Polska jest w Unii Europejskiej. Co łączy wszystkie te daty? Pragnienie wolności! Właśnie dlatego ona jest bohaterką dzisiejszego wieczoru – mówiła prowadząca tegoroczny wiankowy koncert Mery Spolsky.