Więcej policyjnych kontroli na długi weekend

i

Autor: KSP Długi weekend w Warszawie

Więcej kontroli i nowe specjalistyczne radiowozy. Policjanci gotowi na długi weekend

2020-06-09 16:29

Stolica jest gotowa na długi weekend! Dodatkowe patrole drogówki wyjadą na ulice Warszawy i okolicznych powiatów już w środę. W działaniach funkcjonariuszom mają pomóc radiowozy, które dopiero co trafiły do stołecznych policjantów. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Długi weekend w Warszawie

Wkrótce wakacje, dlatego stołeczni policjanci już teraz rozpoczęli przygotowania do tego gorącego w ruchu drogowym okresu. Sprawdzianem ma być najbliższy długi weekend, podczas którego funkcjonariusze wyjadą na drogi, aby walczyć z piratami drogowymi. W tej konfrontacji mają im pomóc nowe radiowozy, które kilka dni temu trafiły do komendy stołecznej.

Czytaj także: Boże Ciało 2020: sklepy otwarte 11 czerwca. Gdzie na zakupy 11.06.2020?

- W trakcie tego weekendu pierwszy raz policjanci z grupy "Speed" wsiądą za kółka kupionych kilka dni temu 272 konnych maszyn stworzonych specjalnie do ścigania piratów drogowych - mówi Gabriela Putyra ze stołecznej policji.

Prędkość najczęstszą przyczyną wypadków drogowych

Nieustannie główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Nie pomagają liczne apele. Piraci drogowi wciąż ignorują ograniczenia, a co za tym idzie liczba ofiar śmiertelnych nadal rośnie. Tylko od początku tego roku na stołecznych drogach w 425 wypadkach drogowych zginęły 44 osoby. 

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków
Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?