quiz

Wielki Test Wiedzy o Warszawie 2024. Sprawdź, jak dobrze znasz miasto

2024-06-25 11:25

Za nami czwarta edycja "Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie". W tym roku najlepiej poradził sobie Piotr Kunert, który poprawnie odpowiedział na 37 z 45 pytań. Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż quiz, który składa się z tych samych pytań, które znalazły się w tegorocznej edycji "Wielkiego Testu".

Uczestnicy konkursu "Wiedzy o Warszawie" spotkali się w Lapidarium Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta. W ciągu 45 minut musieli odpowiedzieć na 45 pytań przygotowanymi przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i varsavianistów.

Wielki test wiedzy o Warszawie 2024. Laureaci konkursu i nagrody

Zwycięzcą tegorocznej edycji "Wielkiego testu wiedzy o Warszawie" okazał się Piotr Kunert – miłośnik Warszawy i znawca jej historii, na co dzień zajmujący się oprowadzeniem wycieczek po Warszawie, który zdobył 37 pkt. Trzy osoby zdobyły zaledwie o jeden punkt mniej. Po dogrywce drugie miejsce wywalczył Mateusz Walczyk – student Uniwersytetu Warszawskiego, mieszkaniec Białołęki, pasjonat Warszawy, a trzecie miejsce Marcin Makijewski, pracownik Zarządu Dróg Miejskich, dla którego stolica jest nie tylko pracą, ale również hobby.

Na zwycięzców „Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie” czekały nagrody finansowe: 1. miejsce – 2 000 zł, 2. miejsce – 1 500 zł, 3. miejsce – 1 000 zł. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki.

Zmierz się z pytaniami z testu poniżej:

Wielki Test Wiedzy o Warszawie 2024

Pytanie 1 z 44
Który z tych budynków z lat 90. nie został jeszcze zburzony?
Handel wrócił na Marywilską. Kupcy sprzedają przed spaloną halą, ale nie są pewni swojej przyszłości. „Nie wiemy, co będzie dalej”