Z Warszawy

Wiosna zawitała na ulicę Żytnią. Na Woli zakwitły drzewa wiśniowe. Zdjęcia

2024-04-09 20:25

W Warszawie okres kwitnienia wiśni zazwyczaj przypada na połowę kwietnia. W tym roku kwiaty pojawiły się nieco wcześniej i już dziś można podziwiać piękno drzew w pełnej krasie! Niesamowite, wiosenne widoki czekają na spacerowiczów między innymi na ulicy Żytniej.

Wiosna na dobre zawitała do stolicy. W wielu miejscach w Warszawie można już oglądać piękne drzewa wiśni. Na szczególną uwagę zasługują te rosnące na Woli, przy murze Cmentarza Ewangelicko-Reformowanego na ul. Żytniej. Przepiękne, różowe kwiaty zachwycają spacerowiczów i miłośników natury.

Kwitnące wiśnie, czyli drzewka sakury

Co ciekawe, jak dowiadujemy się z portalu TVP3 Warszawa, tysiąc drzewek autentycznej sakury stolica otrzymała ćwierć wieku temu od prefektury Hokkaido, z dedykacją "by naród polski czerpał energię życiową z piękna kwiatów symbolizujących Japonię".

W Japonii z krótkim okresem kwitnienia sakury wiąże się tradycja hanami, czyli zwyczaj obserwowania i kontemplacji kwiatów wiśni. Hanami polega też na spotkaniach z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami pod kwitnącymi drzewami wiśniowymi, a nawet jedzenie tradycyjnych potraw zdobionych płatkami kwiatów wiśni.

Totalny tłum na nowej kładce w Warszawie. Rowerem nie da się przejechać