Wkrótce zmiany na Placu Trzech Krzyży! Skorzystają na nich rowerzyści

i

Autor: Pixabay Wkrótce zmiany na Placu Trzech Krzyży! Skorzystają na nich rowerzyści

Wkrótce zmiany na Placu Trzech Krzyży! Skorzystają na nich rowerzyści

2022-02-10 15:22

Wkrótce ułatwienia dla rowerzystów na Placu Trzech Krzyży! Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do zmienienia w tym miejscu organizacji ruchu. To decyzja, na którą warszawiacy czekali od lat. Zmiany obejmą m.in. zainstalowanie sygnalizacji na przejściu przy kościele św. Aleksandra, co zdaniem ZDM jest niezwykle ważne.

Zmiany na Placu Trzech Krzyży

Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do zmian na Placu Trzech Krzyży! Skorzystają na nich m.in. rowerzyści. Jak mówi Jakub Dybalski z ZDM - chodzi przede wszystkim o kwestie bezpieczeństwa.

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

- Zainstalowanie sygnalizacji na przejściu przy kościele św. Aleksandra to jest potężna zebra przez kolejne pasy ruchu (w audycie oceniona na zero). Do tego wymiana nawierzchni, oświetlenia oraz wyznaczenie pasów rowerowych wzdłuż jezdni na placu, dzięki czemu zasypaliśmy gigantyczną wyrwę w sieci rowerowej stolicy - mówi Jakub Dybalski.

Quiz. My podajemy artystę, Ty podajesz gatunek muzyczny! Tylko dla ekspertów

Pytanie 1 z 10
Bob Marley to ikona muzyki:

Rewolucja na Placu Trzech Krzyży

Jakub Dybalski dodaje, że to niezwykle ważne zmiany.

- To jest takie miejsce, które potrzebuje balansu między wartością historyczną, a współczesnymi funkcjami komunikacyjnymi. Dziś wydaje się, że to jest taki misz-masz, w którym ani jeden, ani drugi z tych elementów, które wymieniłem nie gra. Mamy plamę asfaltu w środku miasta, pętle i przystanki autobusowe w różnych miejscach placu dodaje Jakub Dybalski.

Projekt zmian organizacji ruchu na Placu Trzech Krzyży jest już zatwierdzony. Obecnie ZDM czeka na zielone światło i zalecenia konserwatora zabytków.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!