Rafał Trzaskowski

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe 2024. Rafał Trzaskowski z dodatkowym poparciem? Może go udzielić Polska 2050

2024-02-23 21:29

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami, a opinia publiczna coraz mocniej interesuje się tym, kto zostanie prezydentem Warszawy na następną kadencję. Marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia zapowiedział w piątek, że nie wyklucza, iż jego ugrupowanie poprze kandydata KO, Rafała Trzaskowskiego.

Wybory samorządowe 2024. Polska 2050 poprze Rafała Trzaskowskiego?

Szymon Hołownia był pytany w Polsat News, czy Polska 2050 poprze Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta Warszawy. - Przyjdzie czas, to o tym powiemy, ale jesteśmy naprawdę zwolennikami współpracy tam, gdzie ta współpraca jest możliwa, zależy nam naprawdę, zależy nam w Warszawie na bardzo określonym obszarze, określonej sferze spraw społecznych, w których czujemy się mocno kompetentni. Kończymy rozmowy, nie wykluczam, że takim scenariuszem to się właśnie zakończy - odpowiedział.

Dopytywany, kiedy sprawa się rozstrzygnie, odparł, że "w najbliższych dniach". - Warszawa jest z jednej strony wdzięcznym poletkiem, ale z drugiej strony jest miastem, które naprawdę zasługuje na to, by przestać być poligonem dla polityki centralnej, gdzie różni ludzie się przecierają, sprawdzają i później coś z tego wynika lub nie, tylko zasługuje na ludzi, którzy kochają Warszawę, którzy chcą być związani z tym miastem, którzy w Warszawie rzeczywiście widzą swoją przyszłość i myślę, że takich ludzi mamy - powiedział Hołownia.

Dodał jednocześnie, że "nie jest żadną sztuką pakować się w najprawdopodobniej przegrane bitwy". - Bardzo sensowne jest natomiast budowanie sensownych koalicji, tak żeby uzyskać sprawczość i załatwić ważne dla siebie rzeczy - podkreślił marszałek Sejmu. Zaznaczył, że Polska 2050 tam, gdzie może wygrać, wystawia swoich kandydatów, a tam, gdzie trzeba współpracować z tymi, którzy mają większe szanse - współpracuje z nimi.

Wybory samorządowe 2024. Kto wystartuje na prezydenta Warszawy?

Według dotychczasowych informacji o urząd prezydenta Warszawy ubiegać się będą, poza Rafałem Trzaskowskim jako kandydatem KO, także Tobiasz Bocheński - kandydat PiS, wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat jako kandydatka Lewicy i poseł Konfederacji Przemysław Wipler, który powiedział, że "jest wspólnym kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców".

Jak mieszka Rafał Trzaskowski? Zobacz zdjęcia:

Trzaskowski wystartował i ostrzega: "Warszawa nie wybacza!"