Atrakcje

Niezwykłe odkrycia pod placem Defilad. Teraz można je oglądać na wystawie

2024-06-05 14:17

18 maja, podczas Nocy Muzeów pod Pałacem Kultury i Nauki zainaugurowano wystawę "W drodze na Plac". Odwiedzający mogą oglądać na niej odkryte w tym miejscu historyczne znaleziska. Ekspozycja będzie dostępna do niedzieli, 9 czerwca.

Odkrycia spod placu Defilad na wyjątkowej wystawie

Na placu Defilad, pod Pałacem Kultury i Nauki trwa gruntowna przebudowa. W trakcie prac robotnicy natrafili pod ziemią na różnorodne skarby sprzed lat.

Jak przekazał stołeczny Zarząd Dróg Miejskich, wśród znalezisk jest m.in. "kilkanaście monet należących do nieznanego kolekcjonera, w tym srebrna moneta wybita w Imperium Osmańskim w 1904 roku". - Były też opakowania po perfumach, kosmetykach i lekach znalezione w piwnicach kamienicy przy ul. Złotej 20. Natrafiliśmy też na kolekcję guzików i szklanych pierścieni - dodali drogowcy.

Do tej pory znaleziskom mogli przyglądać się jedynie uczestnicy badań archeologicznych. Teraz zostały one udostępnione na zainaugurowanej w Noc Muzeów 2024 wystawie "W drodze na Plac". Ekspozycja będzie prezentowana do 9 czerwca w pawilonie wystawowym przed Teatrem Dramatycznym.

Zabytkowe tramwaje w centrum Warszawy zrobiły prawdziwą furorę!