Wylicytuj obraz i pomóż bezdomnym zwierzakom! Trwa akcja charytatywna Pet Portrait.

i

Autor: Materiały prasowe organizatora

Wylicytuj obraz i pomóż bezdomnym zwierzakom! Trwa akcja charytatywna Pet Portrait

2020-12-11 18:02

Kupuj sztukę i pomóż niepełnosprawnym zwierzakom! Trwa akcja Pet Portrait, w której można wylicytować grafiki, obrazy, kolaże i fotografie polskich artystów. Bohaterami wszystkich prac są m.in. psy i koty, również te do adopcji. Jak wziąć udział w akcji?

Ponad 200 kg karmy trafiło do Schroniska Na Paluchu

Wsparcie dla zwierzaków i promocja sztuki młodych polskich artystów

Akcja z jednej strony wspiera leczenie niepełnosprawnych zwierzaków, z drugiej promuje sztukę polskich artystów. Do wylicytowania są grafiki, plakaty, obrazy czy kolaże.

- Mamy ponad 130 prac różnych technik artystycznych. Reprezentujemy dokładnie 111 artystów z całej Polski. Malarze, graficy i plakaciści, z którymi współpracujemy wszystkie prace przekazali charytatywnie do licytacji, aby pomóc bezdomnym zwierzętom. Chcemy też uświadamiać, że zwięrzęta ze schroniska nie różnią się od zwierząt domowych. Nie są od nich gorsze i także potrzebują ciepła domowego ogniska - mówi organizatorka akcji Alicja Kucharska i podkreśla, że akcja jest odpowiedzią na potrzeby schronisk, bo często brakuje środków, aby zapewnić dobre warunki niepełnosprawnym zwierzętom. A wydatków jest sporo.

- Przeznaczamy środki finansowe na karmę, żywienie, profilaktykę, szczepienia, zabezpieczenie przeciwko kleszczom i przede wszystkim diagnostykę i leczenie - wylicza Magdalena Migdał ze Schroniska na Paluchu. To właśnie do podopiecznych Palucha trafią środki ze sprzedaży obrazów, grafik i plakatów.

Czytaj także: Czy Andrzej Duda zaszczepi się przeciwko COVID-19? Jest odpowiedź Kancelarii Prezydenta!

Licytacje wszystkich prac trwają do 20 grudnia i jak zapewniaja organizatorki - do wszystkich zwycięzców aukcji trafią jeszcze przed Świętami. Wszystkie grafiki, plakaty i obrazy można zobaczyć na stronie petportrait.pl

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Slang młodzieżowy 2020 - QUIZ. Rozumiesz słowa nastolatków?

Pytanie 1 z 14
Co oznacza słowo NAUUURA?