wybory

i

Autor: Wojciech Olkusnik/East News

Wybory samorządowe 2024

Wyniki wyborów samorządowych 2024. W Gostyninie zadecydowało niespełna 60 głosów. Będzie nowa burmistrzyni

2024-04-22 8:36

W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Polacy wybrali 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Ponowne głosowanie miało miejsce także w Gostyninie na Mazowszu, gdzie w drugiej turze mieszkańcy wybierali burmistrza.

W drugiej turze wyborów samorządowych w Gostyninie mieszkańcy wybierali nowego burmistrza. O stanowisko obecny burmistrz Paweł Kalinowski z Prawa i Sprawiedliwości walczył z Agnieszką Korajczyk-Szyperską z Inicjatywy dla Gostynina i Platformy Obywatelskiej.

W pierwszej turze urzędujący burmistrz wygrał z niewielką przewagą głosów, uzyskując poparcie 32,24 proc. wyborców. Z kolei Agnieszka Korajczyk-Szyperska uzyskała 28,64 proc. głosów.

W Gostyninie zmiana na stanowisku burmistrza

Inaczej wyglądają rezultaty w drugiej turze wyborów w Gostyninie. Walka o fotel burmistrza miasta była niezwykle zacięta i rozstrzygnęło ją zaledwie 58 głosów. Właśnie o tyle Agnieszka Korajczyk-Szyperska pokonała Pawła Kalinowskiego. Kandydatka Platformy Obywatelskiej otrzymała 50,42 proc. głosów, a obecny burmistrz z PiS 49,58 proc.

"Trójkąt bermudzki" w Warszawie

Damian Soból pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę