Wypadek na budowie metra. Pracownik w szpitalu

i

Autor: Fot. Fotolia, zdjęcie ilustracyjne Wypadek na budowie metra. Pracownik w szpitalu

Wypadek na budowie metra. Pracownik w szpitalu

2022-01-17 16:38

Wypadek na budowie metra w Warszawie. Zdarzenie miało związek z trudnymi warunkami pogodowymi, które panowały w stolicy w poniedziałek rano. Mężczyzna trafił do szpitala. Co dokładanie się wydarzyło?

Do wypadku doszło w poniedziałek rano na budowie nowej stacji metra noszącej roboczą nazwę Bemowo, w okolicach skrzyżowania Górczewskiej z Powstańców Śląskich. Ok. godziny 8 w związku z zbliżającymi się bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi pracownicy dokonywali przeglądu i poprawiali wygrodzenia. - Niestety jeden z paneli ogrodzenia uległ obluzowaniu i w skutek porywistego wiatru uderzył pracownika. Został on odrzucony kilka metrów do tyłu, przewrócił się na tramwaj, który na przystanku oczekiwał na pasażerów. Pracownik doznał złamania ręki – relacjonował Bartosz Sawicki,  rzecznik prasowy firmy Gulermak. Osobom postronnym nic się nie stało.

Czytaj także: Mława: TYSIĄCE PUDEŁ W POWIETRZU - wichura zrobiła gigantyczny bałagan [WIDEO]

Pierwszej pomocy udzielono pracownikowi na miejscu. Została wezwana karetka, straż pożarna, policja. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, w którym wciąż przebywa. "Zgodnie z informacjami uzyskanymi od ratowników nic poważnego się nie dzieje, ale przy tych urazach lepiej dmuchać na zimne" – dodał rzecznik.

Zapowiedział, że "w zależności od tego, jak będzie przebiegało dalsze leczenie i rehabilitacja zależą dalsze kroki". "U nas standardowo w takich wypadkach powoływana jest komisja wewnętrzna, która analizuje przyczyny i skutki takiego zdarzenia, wydaje rekomendację, pozwalające uniknąć takich zdarzeń w przyszłości. Z pewnością będziemy ten temat dokładniej badać" - powiedział rzecznik.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia