autobus

i

Autor: Facebook / Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa

Niebezpieczne sceny

Wystarczyła chwila, pasażerowie boleśnie runęli na ziemię. MZA pokazały nagranie

2023-03-24 16:15

Miejskie Zakłady Autobusowe pokazały skrajnie niepokojące nagranie, które powstało na jednej z warszawskich ulic. Jak zaznaczyli publikujący, gdyby nie refleks kierowcy, sytuacja mogłaby zakończyć się dużo gorzej. Wszystko przez nieodpowiedzialną postawę kierującego osobówką, który zajechał autobusowi drogę.

Przerażające nagranie z autobusu

- Nie wiemy, co kierowca renaulta miał na myśli, skręcając na parking ze środkowego pasa tuż przed maską ruszającego autobusu, ale nagranie udostępniamy ku przestrodze – bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie miało miejsce gwałtowne hamowanie. Gdyby nie refleks Pana Sławka, mogłoby dojść do kolizji - czytamy w opisie nagrania. 

Na filmiku widzimy, jak kierowca autobusu stara się zahamować tuż przed zajeżdżającą mu drogę osobówką. Wszystko kończy się niestety upadkiem kilku pasażerów.

- Do zdarzenia doszło w poniedziałek na wysokości Muzeum Narodowego. Zauważcie, że prędkość, z jaką poruszał się autobus była niewielka, a i tak w wyniku hamowania przewróciło się wielu pasażerów. Wszystkim poszkodowanym została udzielona pomoc medyczna - opisali sprawę przedstawiciele MZA.

Aby uświadamiać pasażerów i kierowców, MZA wystartowały z akcją "Trzymaj się". W jej ramach alarmują i przypominają, jak ważne jest zachowywanie bezpieczeństwa w pojazdach komunikacji miejskiej.

Zobacz, jak wyglądał protest górników w Warszawie:

Tak pracują więźniowie na Białołęce