Zmiany na rondzie Dmowskiego! Przybyło przejść dla pieszych

i

Autor: Konrad Traczyk Zmiany na rondzie Dmowskiego! Przybyło przejść dla pieszych

Zmiany na rondzie Dmowskiego! Przybyło przejść dla pieszych

2022-05-13 15:39

Spore zmiany na rondzie Dmowskiego! Oficjalnie otwarto cztery nowe przejścia dla pieszych. Pojawiło się też więcej zieleni. Zmiany mają poprawić komfort rowerzystów i niezmotoryzowanej części warszawiaków. To jednak nie koniec modyfikacji na rondzie Dmowskiego. Za kilka lat w jego miejscu ma powstać skrzyżowanie.

Nowe rondo Dmowskiego

Cztery nowe przejścia dla pieszych i więcej zieleni - to zmiany, które zaszły na stołecznym rondzie Dmowskiego. Ich celem jest m.in. poprawa komfortu pieszych. - Teraz to miejsce jest dużo bardziej funkcjonalne - mówi prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

- Przez to, że możemy przejść na ziemi, że nie trzeba przechodzić pod powierzchnią ulic, zaoszczędzamy czas. A przede wszystkim sprawiamy, że można się poruszać po mieście w zupełnie inny sposób - wskazuje Rafał Trzaskowski.

Nowe centrum Warszawy

Jak tłumaczy Rafał Trzaskowski - zmiany na rondzie Dmowskiego, to część dużej rewolucji w centrum Warszawy.

- Budujemy Plac Centralny, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, TR - czyli Teatr Rozmaitości, ale też zmieniamy wygląd wszystkich okolicznych ulic. Marszałkowska wreszcie ma szansę stać się prawdziwą, miejską aleją - dodaje prezydent.

Slang sprzed lat. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 7
"Minuta osiem" to zwrot oznaczający odłożenie czegoś na później.

To nie koniec zmian na rondzie Dmowskiego. Wkrótce kolejarze w Alejach Jerozolimskich powinni rozpocząć remont linii średnicowej. Po jego zakończeniu miasto planuje stworzyć w tym miejscu skrzyżowanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!