autobus straż miejska

i

Autor: strazmiejska.waw.pl

Na ratunek

Zostali wezwani do pijanego pasażera autobusu. Na miejscu musieli ratować jego życie

2023-03-28 14:59

Strażnicy miejscy z Targówka zostali wezwani do interwencji w związku z pijanym pasażerem autobusu miejskiego. Szybko okazało się jednak, że ok. 35-letni mężczyzna tak naprawdę nie oddycha i potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Funkcjonariuszom, wraz z ratownikami, udało się uratować jego życie.

Strażnicy miejscy z Targówka byli akurat na patrolu, gdy ok. godz. 12:45 zostali poinformowani, że autobusem miejskim linii 160 jedzie nietrzeźwy pasażer. Funkcjonariusze zaczekali na przyjazd pojazdu na pętlę, po czym wskazano im opisanego wcześniej mężczyznę, który znajdował się na jednym z tylnych siedzeń.

Czytaj również: Autokar relacji Warszawa-Odessa przewrócił się na bok. Są ranni

Resuscytacja w miejskim autobusie

- Pasażer siedział nieruchomo, a jego głowa zwisała na piersi. Funkcjonariusze sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny i stwierdzili, że pasażer nie oddycha, nie bije też jego serce. Jeden ze strażników natychmiast wezwał przez radiostację pogotowie ratunkowe, a drugi rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową - przekazali funkcjonariusze.

Na miejscu pojawił się również kolejny patrol straży. Funkcjonariusze na zmianę prowadzili masaż serca aż do przyjazdu karetki. Na szczęście sprawa nie zakończyła się tragedią.

- Około godziny 13:35, czyli po ponad 40-minutowej resuscytacji, mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać. Karetka przewiozła chorego do pobliskiego szpitala - poinformowali strażnicy.

Zobacz, jak wyglądają zniszczenia po pożarze w Aqua Spa Kabaty:

Zima wróciła do Warszawy