1000 plus na wakacje - gdzie i kiedy złożyć wniosek o świadczenie? Kto może się o nie ubiegać?

i

Autor: Canva.com Zdjecię ilustracyujne

1000 plus na wakacje - gdzie i kiedy złożyć wniosek o świadczenie? Kto może się o nie ubiegać?

2020-05-29 7:07

1000 plus na wakacje - rząd pozwoli nam zrealizować marzenie o wolnym. Jest jednak warunek - musimy spędzić je w Polsce. By wesprzeć zarówno właścicieli hoteli i pensjonatów, jak również pracowników, rząd przygotowuje nowy program, który ma zapewnić nam dodatkowe fundusze. Jak będzie działał? Kto i kiedy może ubiegać się o świadczenie? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl Warszawa!

Spis treści

  1. 1000 plus na wakacje - kto może się ubiegać o świadczenie?
  2. 1000 plus na wakacje - gdzie złożyć wniosek?
  3. 1000 plus na wakacje w Polsce - TERMINY WNIOSKÓW

1000 plus na wakacje - takie świadczenie ma wprowadzić rząd dla pracowników. Są jednak pewne warunki. Jednym z nich jest są zarobki miesięcznie, które nie mogą przekraczać przeciętnego wynagrodzenia (5200 zł w 2020 roku). Pieniądze na wakacje otrzymać będą mogły tylko te osoby, które zatrudnione są na pełny etat. Bon na 1000 złotych wykorzystać będzie można jedynie w Polsce - to informacje, jakie uzyskaliśmy w rozmowach z przedstawicielami ministerstwa rozwoju. Rząd zdecydował się na wsparcie branży turystycznej w ten nietypowy sposób, a pracodawca będzie pokrywał wartość bonu w zaledwie 10 procentach! Kiedy i gdzie można zgłosić się po świadczenie 1000 plus na wakacje?

Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?

1000 plus na wakacje - kto może się ubiegać o świadczenie?

Świadczenie 1000 plus będzie formą bonu, a nie gotówki. Ubiegać będą się mogły o nie jedynie osoby zatrudnione na pełny etat, których zarobki nie przekraczają kwoty 5200 zł brutto.

Kiedy otworzą salony fryzjerskie? Jest OFICJALNA data i nowe zasady zakładów branży beauty

1000 plus na wakacje - gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o przyznanie bonu będziemy mogli prawdopodobnie złożyć w gminie lub drogą elektroniczną. Istnieje również możliwość, że będzie to za nas robił pracodawca po uprzednim skonsultowaniu z pracownikami.

1000 plus na wakacje w Polsce - TERMINY WNIOSKÓW

Gdy tylko poznamy szczegóły, poinformujemy was o tym w jakim terminie złożyć wniosek o świadczenie 1000+ na wakacje. Najpewniej czas będziemy mieli do końca czerwca, tak by pierwsze zasiłki wpłynęły na nasze konta na początku lipca.

Jak ostrzyc się w domu? Można tak