syreny

i

Autor: Pexels

Z Warszawy

Dziś 12.06.2024 w Warszawie wyją syreny. Dlaczego, o co chodzi? Komunikat policji

2024-06-12 11:42

Dziś (środa, 12 czerwca) odbędzie się pogrzeb szer. Mateusza Sitka, który zmarł po ugodzeniu nożem na granicy polsko-białoruskiej. Aby uczcić jego pamięć, w całym kraju o godz. 12:00 rozlegną się syreny alarmowe. Ich dźwięk będzie również symbolem solidarności ze służbami dbającymi o bezpieczeństwo Polski. Wycie syren będzie można usłyszeć także w Warszawie.

Pogrzeb zmarłego żołnierza Mateusza Sitka

Jak przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, pogrzeb zmarłego żołnierza Mateusza Sitka odbędzie się 12 czerwca o godz. 11:00. Uroczystość zaplanowano w kościele pw. Świętej Anny w miejscowości Nowy Lubiel koło Wyszkowa (mazowieckie).

Syreny i sygnały alarmowe w Warszawie dziś (12.06.2024) - służby oddają hołd zmarłemu żołnierzowi

Informacje o szczegółach ostatniego pożegnania żołnierza na platformie X opublikowały również Państwowa Straż Pożarna, Polska Policja oraz Straż Graniczna. Wszystkie formacje dodały, że w ramach oddania hołdu zmarłemu o godz. 12:00 w całej Polsce rozlegną się syreny alarmowe. Ich uruchomienie ma również okazać solidarność wobec służb, które stacjonują przy polsko-białoruskiej granicy.

Mateusz Sitek zmarł w czwartek, 6 czerwca w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. 28 maja żołnierz został ugodzony nożem podczas ochrony granicy polsko-białoruskiej. Pośmiertnie został awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego oraz odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Kwiaty i znicze pod szpitalem MON przy Szaserów w Warszawie, gdzie zmarł żołnierz raniony na granicy - zobacz zdjęcia:

L. KOMORNICKI: ŻOŁNIERZ MA PRAWO UŻYWAĆ BRONI, KTÓRĄ DYSPONUJE!