syreny

i

Autor: Pexels

Z Warszawy

W piątek 19 kwietnia w Warszawie wyją syreny. O co chodzi? Pojawił się komunikat

2024-04-19 12:02

W piątek, 19 kwietnia w Warszawie można usłyszeć wyjące syreny alarmowe. Stołeczny ratusz wydał już komunikat, w którym wyjaśnił, że włączenie sygnału ma oczywiście związek z rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim. Mieszkańcy miasta powinni więc zachować spokój.

Syreny alarmowe dzisiaj w Warszawie - dlaczego wyją? Piątek, 19 kwietnia 2024

Na piątek, 19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Na ulicach pojawi się wielu wolontariuszy, rozdających papierowe żonkile, gotowe do przypięcia do ubrania. Poza tym, o godz. 12:00 o historii walczących przypomni wycie syren alarmowych.

Jak przekazał ratusz, w południe zostaną włączone syreny wojewódzkiego systemu ostrzegania i alarmowania. Będzie je można usłyszeć w całej Warszawie. Sygnał ciągły będzie nadawany przez minutę.

Jednocześnie to test poprawności działania systemu ostrzegania na terenie miasta stołecznego Warszawy. Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności w związku z włączeniem syren - podkreślili urzędnicy.

Słysząc charakterystyczne wycie, powinno się więc zachować pełen spokój. Warszawiacy nie będą mieli żadnych powodów do niepokoju.

Tak wyglądało getto warszawskie - zobacz zdjęcia:

Komunikacja miejska w Warszawie ZA DARMO? Te osoby mogą jeździć bezpłatnie!
Listen on Spreaker.