700 tysięcy kwiatów rozkwitnie w Warszawie tej wiosny! Gdzie możemy je oglądać?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

700 tysięcy kwiatów rozkwitnie w Warszawie tej wiosny! Gdzie możemy je oglądać?

2021-04-28 9:22

W warszawskich parkach zakwitnie ponad 500 tys. kwiatów, a w kwietnikach przy ulicach niemal 200 tysięcy kwiatów i dekoracyjnych traw - zapowiedział we wtorek stołeczny ratusz. W Warszawie trwają wiosenne nasadzenia roślin. Władze stolicy deklarują, że tylko w Śródmieściu w donicach, kwietnikach i na konstrukcjach kwietnikowych zakwitnie ponad 140 tysięcy kwiatów, m.in. niezapominajki, bratki, stokrotki, laki, tulipany, czosnki, korony cesarskie, narcyzy, psizęby, zawilce.

Na rondzie Dmowskiego na przykład znajdzie się mnóstwo tulipanów w czterech odmianach i kilku kolorach: od burgunda przez odcienie różu do bieli, a w donicach przy pl. Bankowym - niskie tulipany oraz bratki.

Nietypowe kompozycje ozdobią natomiast Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat "Oprócz bratków i stokrotek w różnych kolorach, kompozycję wiosenną dodatkowo uatrakcyjnią kapusty i niskie tulipany, które zostały posadzone jesienią zeszłego roku, a także trawy - ostnice posadzone latem 2020 r. Kapusty zostały przycięte, aby puściły pędy kwiatowe, a ostnice będą czesane, aby pozbyć się przeschniętych źdźbeł trawy" - wyjaśnia ratusz.

Kolorowo ma być też w pozostałych dzielnicach Warszawy, gdzie zakwitnie 50 tysięcy roślin, a wśród nich tulipany, niezapominajki, pierwiosnki i stokrotki.

Przepychanki w Sejmie! Posłanka KO w starciu z Dworczykiem. Wszystko na oczach premiera

Pół miliona kwiatów w warszawskich parkach!

Przeszło pół miliona zakwitnie w warszawskich parkach. Ogrodnicy z Zarządu Zieleni posadzą tam ponad 73 tysięcy kwiatów jednorocznych, a ponadto podziwiać tam będzie można ok. 450 tys. roślin cebulowych posadzonych jesienią - fioletowe krokusy, niebieskie śnieżniki lśniące, fioletowe czosnki olbrzymie, białe i niebieskie cebulice syberyjskie, szachownice perskie, niebieskie szafirki.

"Tysiące kwiatów zostanie posadzonych w parkach w Śródmieściu. Niebieskie i różowe niezapominajki, stokrotki oraz bratki można już zobaczyć w ogrodzie Krasińskich. W parku Mirowskim do posadzonych jesienią tulipanów dołączą niebieskie niezapominajki, na skwerze ks. Jana Twardowskiego - miniaturowe bratki i niezapominajki" - podkreślają władze Warszawy.

Ogród Saski przyozdobią m.in. stokrotki i bratki, a park Ujazdowski - dywany białych i fioletowych krokusów posadzonych jesienią. "Dużo tulipanów i bratków pojawi się w parku Skaryszewskim, w donicach przy pomnikach w parku Morskie Oko czy na skwerze im. Małkowskich" - zapowiada ratusz.

"Miejscy ogrodnicy opiekują się także zielenią w pasach drogowych dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych" - zaznaczają władze miasta. "Wiosną w rabatach bylinowych i trawnikach w pasach drogowych będzie można podziwiać kilkaset tysięcy kwitnących roślin cebulowych posadzonych w latach 2019-2020 – są to m.in. tulipany w różnych odmianach, śnieżniki lśniące, krokusy, szachownice cesarskie, narcyzy, czosnki olbrzymie" - wyjaśniają.

Sonda
Oczywiście w celach leczniczych?