Agrounia

i

Autor: fot. www.facebook.com/projektAGROunia/ Agrounia

AGROUNIA - ziemniaki dla wszystkich w ramach protestu! Rolnicy rozdają je w trzech miejscach

2021-05-20 13:30

Rolnicy zrzeszeni w Agrounii rozpoczęli w czwartek 20 maja nietypowy protest w Warszawie. W ramach sprzeciwu rozdają oni mieszkańcom i mieszkankom stolicy ziemniaki! Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie trwa protest Agrounii.

Agrounia rozdaje ziemniaki w Warszawie! Ta akcja to nietypowa forma protestu rolników zrzeszonych w organizacji. W czwartek 20 maja członkowie Agrounii pojawili się w trzech miejscach stolicy. Mieszkanki i mieszkańcy Warszawy dostają tam półtorakilogramowe worki z kartoflami oraz ulotkę, na której znajduje się informacja brzmiąca: Za taką ilość ziemniaków rolnik dostaje 30 groszy. W sklepie kosztuje to 5 złotych. W ten sposób Agrounia chce zwrócić uwagę miejskiej społeczności na problemy, z którymi na wsi muszą się mierzyć rolnicy i hodowcy. W ramach akcji do miasta przywieziono ponad 10 ton ziemniaków! Dowiedzcie się, w których miejscach stolicy trwa nietypowy protest rolników z Agrounii.

Tak wygląda grób Dariusza Gnatowskiego, słynnego Boczka. Niezapomniani

Protest Agrounii w Warszawie 20.05 - gdzie stoją rolnicy?

Rolnicy z Agrounii pojawili się w Warszawie rano. Protest był już wcześniej zapowiadany w mediach społecznościowych. Michał Kołodziejczak, przewodniczący Agrounii, w jednej ze swoich wypowiedzi tak mówił o proteście:

Trzeba jasno powiedzieć, my tych ziemniaków nie chcemy rozdawać. To jest dla nas jak cios w twarz, ale dzisiaj jesteśmy zmuszeni, by to zrobić

Rolnicy pojawili się przy jednym z supermarketów na ul. Dolnej 3, na al. Solidarności 86 oraz w centrum na tzw. "patelni", czyli przy wejściu na stację Metro Centrum. To w tych miejscach Agrounia rozdaje ziemniaki. Rolnicy udokumentowali akcję zdjęciami i filmami, które zobaczycie poniżej. W mediach społecznościowych znalazły się też posty wyjaśniające przyczyny protestu.