policja

i

Autor: KMP Przemyśl

Akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi dzielnicy Włochy. Odpowie za przyjęcie 200 tys. złotych łapówki

2021-12-09 7:07

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi dzielnicy Włochy Arturowi W. oraz przedsiębiorcy Sabriemu B. - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Były burmistrz warszawskich Włoch odpowie przed sądem za przyjęcie 200 tys. złotych łapówki, a przedsiębiorca o wręczenie jej.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie w rozmowie z PAP przekazała, że akt oskarżenia przeciwko Arturowi W. oraz Sabriemu B. został skierowany 29 listopada do Sądu Rejonowego w Pruszkowie.

"Artur W. oskarżony został o to, że przyjął korzyść majątkową w postaci 200 tys. złotych w związku z pełnieniem funkcji burmistrza. Drugiemu oskarżonemu - Sabriemu B. zarzucono natomiast wręczenie wskazanej korzyści" - tłumaczyła prokurator.

Według ustaleń śledczych do przekazania łapówki doszło pod koniec października 2019 roku w Raszynie. Artur W. na spotkanie miał przyjechać skodą, a Sabri B. mercedesem. Obaj mężczyźni mieli wyjść z samochodów, a następnie W. otworzył tylne drzwi w swoim samochodzie. Wtedy B. miał wrzucić torbę z 200 tys. złotych w gotówce. Po spotkaniu Artur W. - według śledczych - miał pojechać na inną posesję, gdzie chciał schować pieniądze.

"Korzyść została wręczona dla zapewnienia przychylności burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy, a dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie" - podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W trakcie śledztwa obaj podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Za zarzucane im w akcie oskarżenia czyny grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Obaj podejrzani po zatrzymaniu zostali aresztowani na trzy miesiące. Areszt był kilkakrotnie przedłużany. W lipcu 2020 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Sabri B. może opuścić areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 2 mln zł. Z kolei w pod koniec września 2020 roku areszt opuścił były burmistrz dzielnicy Włochy Artur W.

Groby znanych Polaków nieopłacone. Grozi im likwidacja!

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"