Aktywiści mają dość! Chcą okrągłego stołu ws. przebudowy linii średnicowej

i

Autor: Konrad Traczyk Aktywiści mają dość! Chcą okrągłego stołu ws. przebudowy linii średnicowej

Aktywiści mają dość! Chcą okrągłego stołu ws. przebudowy linii średnicowej

2021-10-22 19:50

Stołeczni aktywiści apelują o okrągły stół w sprawie przebudowy linii średnicowej. Podkreślają, że w ramach tej inwestycji można wykonać jeszcze szereg innych, potrzebnych zmian. To ma uniemożliwiać jednak konflikt, który ma miejsce na linii miasto-PKP. Dlatego zdaniem miejskich społeczników konieczna jest rozmowa.

Aktywiści chcą okrągłego stołu

Stołeczni aktywiści domagają się okrągłego stołu w kwestii remontu linii średnicowej. Ich zdaniem daje on możliwość wykonania wielu dodatkowych inwestycji. Jednak te szanse są na razie niewykorzystywane. Jak mówi Robert Migas-Mazur z Porozumienia dla Pragi - chodzi m.in. o wybudowanie tunelu łączącego obie Pragi pod Dworcem Wschodnim.

NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE drogi w Polsce | ESKA XD - Prosto z salonu #34

- Jest obecnie takim gorącym kartoflem, który ratusz przerzuca sobie z PKP, mówiąc, że to druga strona powinna pokryć tę inwestycję. A mówimy tu o inwestycji, która kosztuje kilkadziesiąt milionów, kiedy remont całej linii średnicowej, to jest inwestycja kilkumiliardowa - mówi Robert Migas-Mazur.

Stracone szanse w ramach przebudowy?

Kuba Czajkowski ze Stowarzyszenia Miasto jest nasze zwraca natomiast uwagę na kwestię WKD. - Jest niesamowita okazja, by przedłużyć linię WKD, aż do metra centrum. To by był świetny węzeł przesiadkowy. Nawet prezes PKP PLK mówił, że to by była świetna sytuacja, gdyby z peronu WKD w sposób wygodny, bez deszczu dało się przesiąść do warszawskiego metra - mówi Kuba Czajkowski.

Psychotest. Czy jesteś zazdrosna/zazdrosny?

Pytanie 1 z 7
Jak często kłócisz się z partnerem/partnerką o inne osoby?

Prace przy przebudowie linii średnicowej powinny ruszyć w 2023 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!