Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji w Warszawie powstała tuż przy ambasadzie Rosji. Tablice już ustawiono

2022-11-18 16:07

Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji już oficjalnie powstała w Warszawie. Wspomnianą nazwę otrzymał bowiem ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Belwederskiej. Przypomnijmy, że to właśnie przy niej znajduje się ambasada Rosji w Polsce.

Radni miejscy podjęli decyzję ws. utworzenia Alei Ofiar Rosyjskiej Agresji w połowie października. - Zdecydowaliśmy się pomóc instytucjonalnie Ukrainie. Robiliśmy to razem i razem potępialiśmy w Radzie Warszawy rosyjską agresję. Zwracaliśmy uwagę, że ten atak na Ukrainę jest atakiem na nasz porządek i bezpieczeństwo Europy i Polski - mówił wówczas radny PiS Filip Frąckowiak.

Polityk przypomniał  również, że "trzeba zrobić wszystko, co możliwe, aby rażące lekceważenie zasad współżycia międzynarodowego ze strony Rosji, nie było kontynuowane". Jednym z kroków, które mogli w tym zakresie podjąć radni, było nadanie nazwy Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji w pobliżu ambasady Federacji Rosyjskiej.

Więcej o sprawie przeczytacie tutaj: Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji tuż przy ambasadzie Rosji w Warszawie? Decyzja zapadła

Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji przy ambasadzie Rosji w Warszawie

18 listopada przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie pokazali w mediach społecznościowych, że w wyznaczonych miejscach postawiono już specjalne tabliczki z nazwą "Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji". Fotografie możecie zobaczyć w poście oraz naszej galerii.

Alina Makarczuk: "Żadne rakiety nigdy by nie zbłądziły, gdyby Rosja nie napadła Ukrainy" [Raport Złotorowicza]