wypadek śmigłowiec

i

Autor: fot. Policja Warszawa/Poral "X"

mazowieckie

Awaryjne lądowanie śmigłowca z pilotem i dwoma pasażerami. Poszkodowani trafili do szpitala

2024-05-16 13:51

Pilot i dwóch pasażerów cywilnego śmigłowca, który musiał lądować awaryjnie na polanie w pobliżu miejscowości Wojciechówka (pow. miński), zostali zabrani śmigłowcami do szpitala - poinformowała PAP rzeczniczka komendy wojewódzkiej PSP w Warszawie mł. kpt. Katarzyna Urbanowska.

Pilot i dwóch pasażerów cywilnego śmigłowca musieli awaryjnie wylądować. Rzeczniczka komendy wojewódzkiej PSP w Warszawie mł. kpt. Katarzyna Urbanowska poinformowała o przebiegu zdarzenia. - Mamy informację, że w powiecie mińskim, w miejscowości Wojciechówka, miało miejsce awaryjne lądowanie śmigłowca cywilnego z trzema osobami na pokładzie - przekazała Urbanowska. Dodała, że śmigłowiec wylądował nieuszkodzony na polanie, jednak pilot maszyny uskarżał się na ból nóg i kręgosłupa, a jeden z pasażerów na ból głowy.

Awaryjne lądowanie cywilnego śmigłowca. Pasażerowie i pilot w szpitalu

Ostatecznie dwóch pasażerów śmigłowca zostało zabranych przez śmigłowiec grupy poszukiwawczo-ratowniczej z bazy wojskowej w Mińsku Mazowieckim do szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. Z kolei śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala zabrany został pilot.

Miejsce lądowania śmigłowców ratunkowych zabezpieczali strażacy. - Na miejsce udają się przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych - poinformowała Urbanowska.

AWARYJNE LĄDOWANIE w polu. W samolocie nagle przestał pracować silnik