fałszywy banknot

i

Autor: Pixabay; Policja.pl

Banknot sprawił, że usłyszał poważny zarzut. Za paliwo i zakupy zapłacił fałszywką

2022-09-26 15:45

Policjanci z Garwolina musieli interweniować w sprawie mężczyzny, który zapłacił na stacji benzynowej imitacją banknotu. 21-latek twierdził, iż nie miał pojęcia, że jest to jedynie świstek papieru, choć po obu jego stronach widniał napis "souvenir".

- W minioną sobotę tuż przed północą policjanci z Garwolina otrzymali zgłoszenie z miejscowej stacji paliw, że klient zapłacił fałszywym banknotem. Policjanci ustalili, że mężczyzna zatankował paliwo i opłacił swoje zakupy, używając banknotu o nominale 500 złotych - przekazała mł. asp. Małgorzata Pychner.

Niestety, kasjerka początkowo nie zauważyła, że została wprowadzona w błąd. Wydała więc nawet 21-latkowi resztę, po czym ten spokojnie odjechał ze stacji.

Czytaj również: Wyciek danych studentów SGH. Konta bankowe mogą być zagrożone!

Banknot, którym zapłacił, nie był prawdziwy

Ostatecznie, gdy na miejscu pojawiła się policja, fałszywy banknot został zabezpieczony. - Po obydwu jego stronach znajdowały się napisy „souvenir”, a także informacja, że nie jest to środek płatniczy - poinformowała Pychner.

Mężczyzna, który zapłacił fałszywką, szybko został zatrzymany. Usłyszał już zarzut oszustwa, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 21-latek próbował się tłumaczyć, twierdząc, że znalazł banknot i nie zauważył jego fałszywości.

Igor S. zatrzymany. Próbował rozjechać policjantów!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna kolejka przed NFZ w Legionowie. Na zapisy do specjalisty ludzie czekali od świtu
  2. Białoruscy sportowcy "wybiegali" herb Białorusi na mapie Google! Zobacz wideo i zdjęcia
  3. Narkotyki, mnóstwo gotówki i mały arsenał na posesji 39-latka. Grodziscy kryminalni pokazali zdjęcia