Wisła

i

Autor: UM Warszawa

Atrakcje

Będzie huczne otwarcie sezonu Dzielnicy Wisła! Cały weekend atrakcji, znamy szczegóły

2024-05-24 21:35

Sezon nad Wisłą rusza z mocą atrakcji! W najbliższy weekend, 25 i 26 maja warszawiacy oraz turyści będą mogli liczyć na szeroką gamę dedykowanych aktywności i wydarzeń kulturalnych. Jak zapowiedział ratusz, czekają m.in. spływy kajakowe, warsztaty ogrodnicze, pokazy taneczne oraz oczywiście spektakularna parada łodzi Riverlights 2024.

Otwarcie sezonu Dzielnicy Wisła 2024 - weekendowe atrakcje

Uroczyste rozpoczęcie sezonu nad Wisłą zostało zaplanowane na cały ostatni weekend maja. Jak przekazali urzędnicy, "podwoje uroczyście otworzy Przystań Warszawa, wyjątkowa przestrzeń przy bulwarze Flotylli Pińskiej 1 na Cyplu Czerniakowskim, która od czerwca stanie się centrum nadwiślanych sportów wodnych, przystanią kultury i wspólnych spotkań".

- W tym sezonie niewątpliwą atrakcją lewego brzegu będzie Pawilon Wisła, który malowniczo wpisuje się w zieloną część bulwaru Flotylli Wiślanej. W sobotę mieszkanki i mieszkańcy sami zaprojektują i wykonają ukwiecenie pawilonu tak, aby Wisła, tak jak cała Warszawa, skąpała się w kwiatach. Po zmroku Pawilon i jego okolice staną się miejscem niezwykłego przedstawienia taneczno-baletowego. Bo nie od dzisiaj wiemy, że osoby odwiedzające brzegi rzeki cenią kulturę nad Wisłą. Obiekt został zaprojektowany przez studentów Politechniki Warszawskiej i od najbliższego weekendu stanie się nowym miejscem spotkań - powiedziała Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

Sobota, 25 maja będzie "Dniem Ludzi Wisły". Nad rzeką na zainteresowanych czekać będą m.in. warsztaty, zajęcia plastyczne, pokazy oraz oczywiście parada rozświetlonych łodzi Riverlights 2024.

Niedziela, 26 maja to natomiast "Dzień Matki Wisły". - Poza odpoczynkiem w zielonej oazie Przystani, będzie można sprawdzić się na deskach SUP i kajakach, zapisać się na spływy kajakowe, turniej brydża, warsztaty jogowe, przyrodniczą wycieczkę rowerową, szkolenie wioślarskie i żeglarskie. W niedzielę Dzielnica Wisła zaprasza również wszystkich miłośników bezsilnikowej rekreacji na wodzie do zmagań w All Boats Race - wyścigu z Plaży Romantycznej do Przystani Warszawa. [...] Odbędzie się również gra terenowa dla dzieci, która będzie polegała na odkrywaniu wiślanych tajemnic. Na koniec aktywnego dnia zaplanowano kino plenerowe, czyli pokaz filmu "Wiosła w dłoń" - przekazał ratusz.

Dodatkowe weekendowe atrakcje przygotują lokale gastronomiczne, znajdujące się nad Wisłą. Tam też odbędą się warsztaty, zajęcia sportowe, dedykowane spacery czy wyjątkowe koncerty i imprezy.

Dokładny harmonogram planowanych wydarzeń z ich lokalizacjami znajdziecie na poniższych grafikach, zaprezentowanych przez Dzielnicę Wisła na Facebooku.

Wystawa "W drodze na Plac" - zobacz zdjęcia:

Pałac Krasińskich otwarty dla wszystkich. Skarby w centrum Warszawy