Będzie winda na skarpie! Uniwersytet Warszawski szykuje duży projekt

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będzie winda na skarpie! Uniwersytet Warszawski szykuje duży projekt

Będzie winda na skarpie! Uniwersytet Warszawski szykuje duże inwestycje

2020-11-02 20:28

Ta zmiana ułatwi życie nie tylko studentom! Uniwersytet Warszawski planuje wybudować windę na skarpie, która miałaby połączyć budynki Uniwersytetu Warszawskiego znajdujące się przy Krakowskim Przedmieściu, z tymi na Powiślu. Ale będzie dużo więcej zmian...

Protest studentów Uniwersytetu Gdańskiego

Uniwersytet Warszawski: Będzie winda na skarpie!

Zamiast biec pod górę, będzie można wjechać windą! To pomysł Uniwersytetu Warszawskiego na połączenie budynków uniwersyteckich znajdujących się na Krakowskim Przedmieściu, z tymi na Powiślu. To dopiero wstępne plany, ale już wiadomo, że będzie to winda pionowa, taka jaką znamy z przystanków. Ustalono też wstępną lokalizację.

- Proponowana lokalizacja windy jest związana z położeniem kładki rowerowej na osi ulicy Karowej. Pomysł był już roboczo omawiany m.in. z przedstawicielami stołecznego konserwatora zabytków - mówi Anna Modzelewska, rzecznik UW.

Czytaj także: Najmniejsza planeta swobodna we wszechświecie! Odkryli ją naukowcy z UW [WIDEO, ZDJĘCIA]

Najważniejsze PRZEPOWIEDNIE świata. Jak dobrze je znasz? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Ile rogów i głów miała Bestia z proroczej Apokalipsy św. Jana?

Winda na skarpie: Co na to studenci?

- Ułatwi życie studentom, którzy muszą się przemieszczać między głównym kampusem a BUW. Czasami mamy na to tylko 15 min przerwy - mówi Alek, student UW.

Czytaj także: Do kiedy jest ważna legitymacja studencka? Ulgi i zniżki dla studentów

- To jest czasami walka z czasem. Później mam zadyszkę, albo się spóźniam. Ta winda to jest dobry pomysł - mówi Klementyna, studentka UW.

Jak podkreśla rzeczniczka UW, winda będzie dostępna nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich mieszkańców stolicy. Jeszcze nie wiadomo kiedy zostanie wybudowana, ale jest to "sprawa priorytetowa". Uniwersytet Warszawski planuje więcej inwestycji. Głównym planem jest m.in. przeniesienie większej liczby budynków na Powiśle.