Sklep AGD RTV

i

Autor: PIOTR GAJEK / SUPER EXPRESS Sklep AGD RTV

Bon 2500 zł na zakup sprzętu AGD. To propozycja Lewicy

Bon w wysokości 2500 zł na zakup sprzętu AGD: pralki, lodówki czy zmywarki - to najnowsza propozycja Lewicy. Bon działałby na podobnej zasadzie jak bon turystyczny.

Bon na zakup sprzętu AGD

- Jeśli polskie rodziny mają oszczędzać, to niech państwo za to zapłaci – mówił podczas konferencji "Jedna Europa, wspólna energia" Robert Biedroń i tłumaczył, że Lewica chce każdemu, kogo na to nie stać, kupić energooszczędną lodówkę lub inny sprzęt. - Policzyliśmy to i mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością - to da się zrobić! – podkreślał współprzewodniczący Nowej Lewicy.

2500 zł na nową lodówkę, zmywarkę czy pralkę

- Nasz program objąłby około 7 mln osób - wyjaśnił w rozmowie z eska.pl Marek Kacprzak, rzecznik prasowy klubu Lewicy. Bon przysługiwałby rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza 2000 zł miesięcznie. Bon na zakup sprzętu AGD działałby na podobnej zasadzie jak bon turystyczny - byłby realizowany przez klientów bezpośrednio w sklepie.

Bon na zakup AGD to na razie jedynie pomysł, ale Marek Kacprzak zapewnia, że to realna propozycja i Lewica wkrótce przedstawi projekt i będzie namawiała inne partie do jego poparcia w Sejmie.

Przeczytaj także: Bon turystyczny przedłużony do 2023 roku

Bon turystyczny - najważniejsze informacje