Bon turystyczny 500 plus: Do kiedy jest ważny? Czy można nim zapłacić za ferie?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Bon turystyczny 500 plus: Do kiedy jest ważny? Czy można nim zapłacić za ferie?

Bon turystyczny 500 plus: Czy można nim zapłacić za ferie? Do kiedy jest ważny?

2020-11-24 17:24

Bon turystyczny 500 plus można było wykorzystać w wakacje. Jednak nie wszyscy rodzice go zrealizowali. Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Jak korzystać z bonu turystycznego? Gdzie można zapłacić bonem turystycznym?

Bon turystyczny 500 plus

Bon turystyczny 500 plus działa już od kilku miesięcy. Wcześniej właściciele m.in. hoteli, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych mogli rejestrować się na specjalnej platformie ZUS. Na tej podstawie powstała lista przedsiębiorców, u których możemy zapłacić bonem turystycznym. Kto i kiedy może skorzystać z bonu turystycznego?

Czytaj także: Wakacje listopad 2020: Dokąd można latać bez kwarantanny? [LOKALIZACJE, POGODA]

Bon turystyczny - komu przysługuje?

Bon turystyczny będzie przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500+ im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł. 

Jak dostać bon turystyczny?

Żeby skorzystać z bonu turystycznego nie musimy składać żadnego wniosku, ale konieczna jest rejestracja na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można to zrobić m.in. przy pomocy profilu zaufanego czy bankowości elektronicznej.

- Powstanie osobna zakładka dla osób korzystających z bonu. Będzie trzeba podać adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Będzie tam także możliwość złożenia oświadczenia będącego podstawą przyznania dodatkowego bonu na dziecko z niepełnosprawnością - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Czytaj także: Koncerty tylko dla zaszczepionych na koronawirusa? Szykuje się rewolucja w świecie rozrywki

Jak aktywować bon?

Po rejestracji będziemy musieli aktywować bon. Można to zrobić w dowolnym momencie, nawet w dniu wyjazdu.

- Chcąc zapłacić bonem za usługę turystyczną, będzie trzeba okazać podmiotowi turystycznemu specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny otrzymany w wiadomości sms - dodaje Uścińska.

Czytaj także: Dobre wiadomości dla narciarzy! W ferie jednak pojedziemy na stoki? Rząd informuje!

Do kiedy jest ważny bon turystyczny?

Z bonu turystycznego można korzystać do 31 marca 2022 roku.​

Wakacje 2020: które miejsce wypoczynkowe pasuje do Ciebie?

Pytanie 1 z 9
Na obiad preferujesz...