Spot i warszawskie tramwaje

i

Autor: https://www.facebook.com/tramwaje.warszawa Spot i warszawskie tramwaje

Wyjątkowy gość w zajezdni Żoliborz - robot Boston Dynamics pozował przy tramwajach

2022-02-10 9:57

To nie science fiction, lecz sesja zdjęciowa w zajezdni Żoliborz! Na tle nowych i starych tramwajów pozował słynny robot SPOT firmy Boston Dynamics. Dlaczego się tam zjawił? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Boston Dynamics to firma projektowa zajmująca się inżynierią i robotyką. Obecnie jest jednym z przedsiębiorstw tworzących najbardziej nowatorskie maszyny wykorzystujące sztuczną inteligencję. Ich flagowy projekt to robot SPOT. Urządzenie przypominające psa wygląda niepozornie, lecz dla robotyki jest osiągnięciem przełomowym! Spot nie tylko doskonale radzi sobie niemal w każdych warunkach terenowych, ale potrafi też działać w kooperacji i wykonywać takie czynności, jak chociażby otwieranie drzwi, co dla wcześniejszych robotów było czymś nieosiągalnym! Ten cud techniki ostatnio pojawił się w warszawskiej zajezdni Żoliborz, gdzie znajduje się kilka składów nowych tramwajów Warsolino od Hyundai Rotem Company. Dlaczego SPOT zawitał akurat tam? O tym w dalszej części naszego artykułu.

Amerykańscy żołnierze wylądowali w Jasionce

Rzecznik Tramwajów Warszawskich o robocie Boston Dynamics: "Nie szczeka, całkiem przyjemny"

W sesji udział wziął również rzecznik Rzecznik Tramwajów Warszawskich. Zdjęcie w towarzystwie robota Maciej Dutkiewicz opatrzył zabawnym podpisem: Nie szczeka, całkiem przyjemny. Proszę wybaczyć, musiałem się pochwalić wspólną fotką.

Spot wśród Hyundaiów

Wyjątkowy robot pojawił się w zajezdni na sesję zdjęciową. Okazja do jej wykonania była szczególna - firma Boston Dynamics RobotsAI niedawno dołączyła do koncernu Hyundai, który jest producentem nowych warszawskich tramwajów Warsolino. Nowoczesne pojazdy są cichsze, wyjątkowo oszczędne i wygodne. Pierwsze składy wyjechały na torowiska pod koniec ubiegłego roku. Zdjęcia z sesji znajdziecie w poniższym poście Tramwajów Warszawskich. Zobaczcie, jak SPOT prezentował się wśród tramwajów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!