Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

i

Autor: materiały prasowe Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

Brak respiratorów i coraz młodsi pacjenci w szpitalach! Mazowsze walczy z czwartą falą

2021-11-25 17:19

Brak lekarzy, łóżek, wolnych respiratorów, kolejki karetek i wzrost liczby hospitalizacji wśród młodych zakażonych - tak wygląda dziś sytuacja w Warszawie i na Mazowszu. Otwarcie Szpitala Narodowego stało pod znakiem zapytania do ostatniej chwili, a Szpital Południowy może znów wstrzymać przyjęcia pacjentów.

20-latek gnał 150 km/h w terenie zabudowanym!

Trudna sytuacja w szpitalach na Mazowszu

Szpitale na Mazowszu są przepełnione. Nie ma też wolnych respiratorów. W szpitalach, którymi zarządza urząd marszałkowski do dyspozycji są 643 łóżka. W środę w placówkach było ponad 700 pacjentów. Pod respiratory trafia coraz więcej niezaszczepionych zakażonych. - Dlatego tak ważne są szczepienia. Tylko tak może się uchronić przed hospitalizacją. Uchronić siebie, swoich bliskich, swoich sąsiadów - mówi marszałek województwa Adam Struzik. Tylko dziś w całym kraju odnotowano ponad 28 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Na Mazowszu oficjalnie przybyło 5 tys. zakażonych.

Szpital na Stadionie Narodowym właśnie został otwarty. Jeszcze w środę minister zdrowia zastanawiał się, czy uda się zapewnić wystarczającą liczbę personelu. O godz. 17 szpital przyjął pierwszych pacjentów. Dzięki temu odciążone zostaną inne stołeczne placówki, w których już teraz brakuje łóżek covidowych. - Wszystkie respiratory są zajęte, do weekendu będziemy w stanie przyjąć maksymalnie 30 pacjentów. Tylu przyjmujemy zwykle jednego dnia. W tej chwili w sumie mamy 260 pacjentów i 50 pod respiratorami - mówi szef szpitala Południowego Artur Krawczyk. Szpital Południowy w najbliższy weekend może zawiesić przyjęcia pacjentów. W innych warszawskich placówkach pozostały pojedyncze miejsca dla zakażonych.

Czytaj także: "Może pan czekać 3 dni": Skandaliczne warunki na SOR-ze w Szpitalu Czerniakowskim

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy to objawy niedoboru witaminy B12?

Pytanie 1 z 9
Czy masz uczucie drętwienia i mrowienia rąk i nóg (tzw. parestazje)?