Brutalny atak na gejów w Warszawie. Mężczyzna ugodzony nożem

i

Autor: policja.gov.pl, zdjęcie ilustracyjne Brutalny atak na gejów w Warszawie. Mężczyzna ugodzony nożem

Brutalny atak na gejów w Warszawie! Jeden z nich zostały ugodzony nożem. Policja szuka świadków

2021-03-09 14:03

Stołeczni policjanci poszukują nożownika, który zaatakował parę gejów w Warszawie. W lutym, w okolicy metra Wierzbno mężczyzna ugodził jednego z nich nożem w plecy. Teraz potrzebni są świadkowie, którzy mogli widzieć sprawcę. Niebawem policja ma opublikować portret pamięciowy przedstawiający napastnika.

Brutalny atak na gejów w Warszawie

Według relacji mężczyźni byli na spacerze i trzymali się za ręce. Wtedy poszedł do nich napastnik, któremu się to nie spodobało. Wówczas ugodził jednego z mężczyzn w plecy. Jak mówi Robert Koniuszy z mokotowskiej policji - trwa ustalanie, kto zaatakował parę.

Te gwiazdy siedziały w więzieniu | ESKA XD - Hotplota #17

- Prowadzone są w tej sprawie działania dochodzeniowo-śledcze zmierzające do ustalenia napastnika. Na podstawie zeznań pokrzywdzonego i świadka, który był razem z nim, tworzony jest porter pamięciowy. Po jego opracowanie zostanie on opublikowany w mediach. Każda informacja będzie bardzo cenna. Przestępstwo to spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, bądź stworzenie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia. Jest ono zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności - mówi Robert Koniuszy.

Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?

Homofobia to codzienność

Ataki na osoby LGBT, jak zauważa adwokat Karolina Gierdal z Kampanii Przeciw Homofobii nie są jednak rzadkością. 

- Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak często dochodzi do takich ataków. Wynika to z tego, że nie ma jak zbierać statystyk. W Polsce nie ma uregulowanych przestępstw z nienawiści, czy to mowy nienawiści, czy przestępstw związanych z groźbą lub przemocą fizyczną, która byłaby motywowana orientacją seksualną lub tożsamością płciową osoby. A przez to bardzo wiele z takich zdarzeń nie może zostać zakwalifikowanych z kodeksu karnego - tłumaczy Karolina Gierdal.

Mężczyźnie zaatakowanemu przez nożownika nie stało się nic poważnego. Obecnie dochodzi do zdrowia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!