burza

i

Autor: Unsplash

Pogoda

Burza w Warszawie w Boże Ciało i Dzień Dziecka? IMGW prognozuje zagrożenia

2024-05-30 14:46

W ostatnich dniach nad Polską przeszły potężne burze. Opady pojawiły się również w Warszawie, a w Boże Ciało i Dzień Dziecka, znów mogą zepsuć plany mieszkańców stolicy. IMGW prognozuje bowiem zagrożenia 1. stopnia na 30 i 31 maja oraz weekend 1-2 czerwca.

Burza w Warszawie? Prognoza IMGW na Boże Ciało i Dzień Dziecka

Jak wynika z interaktywnej mapy IMGW, w czwartek, 30 maja (Boże Ciało), w godz. 12:00-23:00 w Warszawie obowiązuje ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - czytamy w opisie alertu.

Niestety, zgodnie z obecnymi zapowiedziami, ostrzeżenia mogą objąć także resztę tygodnia. IMGW prognozuje bowiem zagrożenie burzami 1. stopnia aż do godz. 7:30 w poniedziałek, 3 czerwca. Tym samym deszcz może popadać również w Dzień Dziecka.

Jednocześnie kolejne dni długiego weekendu będą niezmiennie naprawdę ciepłe. Jak prognozuje AccuWeather, w piątek termometry w Warszawie wskażą maksymalnie 26°C, w sobotę - 23°C, a w niedzielę - 22°C. Temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa.

Co ważne, prognozy te mogą oczywiście ulec jeszcze zmianie. Należy na bieżąco sprawdzać komunikaty pogodowe i dostosowywać swoje plany do ich treści.

Czym dokładnie jest jednak ostrzeżenie 1. stopnia? W jego ramach "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania" - czytamy w wyjaśnieniu stopni alertów na stronie IMGW.

Święto Ogrodu Saskiego - zobacz zdjęcia:

Skandynawski pawilon SGH na Polu Mokotowskim w Warszawie