Rafał Trzaskowski

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS

Campus Trzaskowskiego w całej Polsce. Na czym polega Campus Academy?

2023-01-19 10:49

Rafał Trzaskowski nie zamierza odpoczywać u schyłku swojej kadencji. Obecny prezydent Warszawy rusza na Campus Academy, który będzie przemieszczał się po całej Polsce. Na czym polega ta inicjatywa?

Rusza cykl spotkań w całej Polsce pod szyldem Campus Academy. Jest to kolejny projekt Rafała Trzaskowskiego i jego środowiska po Campus Polska Przyszłości.

Pierwsze spotkanie Campus Academy rozpocznie się w piątek w Bydgoszczy. O 17.00 planowane jest wystąpienie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W sobotę odbędzie się m.in. spotkanie z merem Lwowa Andrijem Sadowym oraz dyskusja o geopolityce i sytuacji międzynarodowej z udziałem europosła Radosława Sikorskiego.

Czytaj także: Wyjątkowa licytacja na WOŚP. Rafał Trzaskowski udzieli ślubu zwycięskiej parze

Kolejne spotkania z tego cyklu odbywać się będą w innych miejscach Polski. W tym roku planowana jest też trzecia edycja Campus Polska Przyszłości, głównego do tej pory projektu Rafała Trzaskowskiego i jego ekipy. To wszystko będzie miało miejsce w roku wyborczym, gdy cały czas stawiane są pytania o polityczną przyszłość prezydenta Warszawy.

Campus Academy nie ma związku z kampanią wyborczą w bezpośredni sposób, ale wiele osób zastanawia się nad decyzjami dotyczącymi przyszłości, przed którymi stoi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Może on kandydować do Sejmu i być może na stanowisko rządowe w nowym gabinecie – jeśli sejmowa opozycja wygra wybory. Kolejna decyzja potencjalna to ponowne kandydowanie na prezydenta Warszawy. Trzecia, przynajmniej teoretyczna, to kandydowanie w wyborach do PE w 2024 r. Do wiosny zapewne poznamy plany Trzaskowskiego.

Campus Academy poszerza formułę

Uczestnicy Campus Polska Przyszłości w Olsztynie – w ubiegłym roku było ich ok. 1400 – przechodzą rygorystyczny i wieloetapowy proces rekrutacji. Natomiast niektóre wydarzenia w ramach Campus Academy – jak wystąpienie Trzaskowskiego czy spotkanie z merem Lwowa – są dostępne dla ogółu, po uprzedniej prostej rejestracji. To ma poszerzyć zasięg spotkań.

Campus poza debatami i rozmowami z udziałem gości to również seria warsztatów dla jego młodych uczestników, którzy przeszli formalny proces rekrutacji. Te warsztaty dotyczą m.in. komunikacji, realizacji projektów, dyplomacji, kryzysu gospodarczego oraz różnorodności i równości. Mają przygotować we wszechstronny sposób uczestników do działalności obywatelskiej na różnym poziomie. 

Rafał Trzaskowski i politycy z jego zaplecza od samego początku podkreślają, że Campus ma na celu poszerzenie sfery, do której szeroko pojęte środowisko demokratycznej opozycji dociera, ale bez jakiegokolwiek szyldu partyjnego, z naciskiem na komunikację z młodymi ludźmi. Nowa formuła zostanie przyjęta z sukcesem?

Trzaskowski tłumaczy się z korków w Warszawie. Mocna riposta prezydenta stolicy