Ukraina Serce

i

Autor: Pixabay

Centrum Edukacyjno-Kreatywne dla dzieci i mam z Ukrainy otworzone

2022-03-28 16:25

W centrum Warszawy powstało miejsce, w którym Ukraińcy mogą uzyskać różnego rodzaju pomoc, m.in. wsparcie w opiece nad dziećmi. To Centrum Edukacyjno-Kreatywne, które mieści się w siedzibie jednego z popularnych banków. Co znajduje się w środku i jaką pomoc można tam uzyskać?

Centrum Edukacyjno-Kreatywne to nowe miejsce na mapie Warszawy, z którego mogą skorzystać ukraińskie dzieci. - Mamy bardzo dużo zabawek, zajęcia kreatywne, psychologa dziecięcego i dla dorosłych, można także skorzystać ze wsparcia podczas odrabiania lekcji - informuje Kinga Gromala z Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które prowadzi punkt. - W czwartek będziemy mieli nawet zajęcia z jogi.

Na miejscu pracuje sześć kobiet z Ukrainy, które około miesiąc temu uciekły przed wojną. Z centrum skorzystały też pierwsze dzieci. - W czwartek było ich aż 28 - dodaje Gromala. - Były bardzo szczęśliwe.

Obiekt jest dedykowany dla dzieci w wieku 6-12 lat. Na miejscu jest psycholog, logopeda, można również uzyskać pomoc prawną czy wsparcie doradcy zawodowego. Należy jednak pamiętać o zapisach. Żeby to zrobić, wystarczy zadzwonić na numer 517 702 544 i umówić się na konkretny termin.

Korzystanie z Centrum Edukacyjno-Kreatywnego jest bezpłatne. Jego siedziba mieści się przy ul. Królewskiej 14 w budynku mBanku.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Sądzisz, że błyszczysz inteligencją? Sprawdźmy to

Pytanie 1 z 10
Do tej pory NATO nie jest chętne podjąć interwencji na Ukrainie. W latach 90. XX wieku podczas wojny w Jugosławii organizacja zdecydowała się jednak na operację lotniczą "Allied Force". W którym to było roku?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Oda do Radości dla Ukrainy