kurtka

i

Autor: Aleksander Pych

Ciepła zima, ale nie dla wszystkich. Na ulicach pojawiły się kurtki dla potrzebujących

2022-12-06 21:00

Nie dla wszystkich ta zima będzie ciepła. Z tego powodu na ulicach Warszawy zaczęły pojawiać się kurtki dla potrzebujących. Te trafią do dzieci, które będą potrzebowały takiej pomocy.

Kurtka za rogiem

Specjalnie zapakowane kurtki czekają już na potrzebujących w różnych miejscach Warszawy. Nie trzeba zgłaszać się po pomoc, wystarczy podejść i wziąć. Znajdują się one w ogólnodostępnych miejscach. Pomysł powstał w 2019 roku.

- Zauważyłem chłopca, który miał 8 lat. Wtedy miałem małego syna, pomyślałem sobie - to mógłby być mój syn. Chłopiec był bardzo skąpo ubrany. Pomyślałem, żeby zakupić jemu kurtkę. Kupiłem dwie. Po wyjściu z galerii nie mogłem już go znaleźć. Powiesiłem tę kurtkę na przystanku i poczekałem, żeby zobaczyć co się z nią stanie. Po pewnym czasie podeszła Pani i wzięła tę kurtkę - mówi pomysłodawca akcji Marcin Kozerawski.

Polecany artykuł: Metro Warszawskie. Tak będą wyglądały stacje linii M1 Plac Konstytucji i Muranów!

Pomóc może każdy

Do akcji mogą dołączyć wszyscy. Wystarczy kupić kurtkę lub oddać używaną, która jest w dobrym stanie.

- Kurtkę razem z wieszakiem należy zabezpieczyć, żeby nie zmokła. Najlepiej włożyć w bezbarwny worek na ubrania. Potem należy pobrać kartkę z naszej strony, zapisać swoje imię i powiesić w miejscu gdzie jest dużo ludzi - dodaje Kozerawski.

Do tej pory obdarowanych zostało ponad 2500 dzieci. Więcej szczegółów na stronie internetowej akcji.

Quiz. Jedzenie na literę Z

Pytanie 1 z 10
Zakalec to:
Radny próbował zamurować wejście do Urzędu Miasta Łodzi