Dodatek węglowy. Ustawa z luką, kto dostanie dodatkowe pieniądze?

i

Autor: Public Domain Pictures

Co z cenami prądu? Kaczyński w Pruszkowie ujawnia: Podjęliśmy działania

2022-09-13 18:48

Jarosław Kaczyński pojawił się dziś w Pruszkowie. Prezes PiS zabrał głos ws. ulg do rachunków za prąd.

Co z cenami prądu? Jarosław Kaczyński odpowiada

Czytaj również: Spoglądając w niebo, warszawiacy mogli być zadziwieni. Nad centrum przeleciały F16

Kaczyński podczas spotkania z sympatykami i działaczami PiS w Pruszkowie mówił o rosnącej inflacji: "Czy wobec tego zastosować tu metodę najprostszą i najskuteczniejszą - trzeba to jasno powiedzieć - walki z inflacją? To znaczy schłodzić gospodarkę, gwałtownie bezrobocie i zmniejszyć dochody społeczeństwa, wtedy inflacja szybko się cofa".

"Myśmy tę metodę całkowicie świadomie - co chcę podkreślić - odrzucili. Uznaliśmy, że trzeba działać innymi metodami, nieporównanie bardziej delikatnymi, które zachowają jednak dorobek, które uzyskaliśmy od 1989 roku, a szczególnie wciągu ostatnich 7 lat" - podkreślił. Wskazał tu na programy takie jak dopłaty do surowców opałowych.

"Jest tutaj działanie, i to działanie będzie trwało się rozwijało. Jutro bodajże będzie o tym mówił premier Mateusz Morawiecki - ale ja mogę powiedzieć już o jednej ważnej sprawie" - powiedział prezes PiS. Jak podkreślił, kwestia ta ma bardzo duże znaczenie ekonomiczne.

"Podjęliśmy działania zmierzające do tego, żeby prąd do każdej rodziny, gospodarstwa domowego, do 2000 KWh był po cenie stałej, w gruncie rzeczy dotychczasowej. Krótko mówiąc - mimo ogromnego wzrostu kosztów paliw, tego wszystkiego co tworzy energię, to jeśli chodzi o tą dość znaczną ilość zużywanego przez rodziny prądu, cena nie będzie zwiększana" - oświadczył.

Jak dodał, "to jest mniej więcej dla dwóch trzecich gospodarstw domowych, tych uboższych, w gruncie rzeczy brak zmian". Prezes PiS zapowiedział również, że "jeżeli ktoś zmniejszy zużycie w stosunku do poprzedniego roku co najmniej o 10 proc., to będzie miał jeszcze dalsze ulgi".

Wyprawka szkolna to horror! Ceny artykułów szaleją

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZOO szuka imienia dla małego leniwca. Wymyślą je internauci
  2. Centymetry od tragedii na przejściu dla pieszych w Warszawie. Zobacz szokujące nagranie [WIDEO]
  3. Pół miliarda na remont tramwajów. Wielka operacja w Warszawie