butelki

i

Autor: pixabay.com

Daj drugie życie plastikowym butelkom i... pomóż stworzyć teatralną scenografię!

2021-03-29 15:17

Na razie jest 100, potrzebne jest 10 razy tyle. Chodzi o plastikowe butelki, z których artyści w Teatrze Baj wykonają niezwykłą, ekologiczną scenografię. Premiera spektaklu "Mary, łowczyni skamielin" zaplanowana jest na koniec maja a jego twórcy mają nadzieję, że wtedy będzie już można spotkać się z widzami "na żywo".

Sport w serialach. Oczekiwania VS rzeczywistość | ESKA XD - Fit vlog #19
Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?

Daj drugie życie plastikowym butelkom i... pomóż stworzyć teatralną scenografię!

Teatr Baj zaprasza do udziału w zbiórce butelek, z których powstaną dekoracje do ekologicznego spektaklu "Mary, łowczyni skamielin"- premiera zaplanowana jest na koniec maja. Opowiada on historię XIX-wiecznej badaczki, która poszukuje między innymi, pozostałości po dinozaurach.

"Wszystko dzieje się trochę na granicy czasów w których żyła nasza bohaterka i współczesności. Stąd wziął się pomysł by scenografię stworzyć z butelek, których niestety wciąż jest sporo, opowiedzieć dzięki nim historię wielkiej pasji, zaangażowania, ale także zwrócić uwagę na to, jak traktujemy naszą planetę dzisiaj" - mówi Maciej Górnicki-Olszewski z Teatru Baj.

Butelki powinny być puste, niezgniecione, najlepiej o pojemności 1,5 litra. Udział w zbiórce to nie tylko możliwosć współtworzenia scenografii, ale także szansa na zajrzenie do świeżo wyremontowanej siedziby najstarszego teatru lalek w Polsce.

"Remont trwał kilka lat, a do odnowionej siedziby udało nam się wrócić dopiero w styczniu. Mamy pięknie odnowione foyer czy elewację, na której można podziwiać przepiękne murale autorstwa Dariusza Twardocha" - dodaje Górnicki- Olszewski.

Butelki można zostawiać w siedzibie Teatru przy ul. Jagiellońskiej 28, w Kasie, która jest otwarta od wtorku do piątku – od godz. 9 do godz. 16.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!