Drink

i

Autor: pixabay.com Drink

DARMOWE DRINKI DLA ZASZCZEPIONYCH - warszawska restauracja wywołała burzę w sieci!

2021-06-18 11:10

Jedna z popularnych warszawskich restauracji wpadła na pomysł dość kontrowersyjnej promocji. Rozdaje klientom darmowe drinki, ale... muszą być zaszczepieni. W sieci od razu zawrzało. Wiele osób uważa to za dyskryminację. Inni chwalą pomysł. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu.

Darmowe drinki dla zaszczepionych - to pomysł restauracji ORZO w Warszawie. W stolicy są dwa lokale sieci - przy Placu Konstytucji i na Placu Konesera. Oba miejsca są bardzo popularne wśród warszawiaków i warszawianek, dlatego też wpis w mediach społecznościowych wywołał spore poruszenie. W informacji zamieszczonej na Facebooku restauracji ORZO czytamy, że każda zaszczepiona osoba – po okazaniu dowodu szczepienia – przy dowolnym zamówieniu otrzyma w prezencie alkoholowy lub bezalkoholowy koktajl. W założeniu ma to być nie tylko sposób promocji lokali, ale też wsparcie akcji szczepień i zwrócenie uwagi na ryzyko kolejnego zamknięcia restauracji na jesień. Restauracje promują się hasłem Szczepmy się - Zostańmy przy stole! Sądząc po komentarzach w sieci, akcja ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Wiele osób wprost mówi, że to dyskryminacja niezaszczepionych. Dla innych promocja w ORZO jest zaś dobrym sposobem na pokazanie wagi szczepień.

Członkowie gangu współpracowali z pseudokibicami

Super akcja!

"Świetny pomysł" czy "Segregacja sanitarna"?

Akcja restauracji podzieliła internautów. Pod postami na Facebooku wciąż pojawiają się nowe komentarze. Jedne chwalą akcję nazywając ją "świetnym pomysłem". Inne otwarcie krytykują ORZO za "segregację sanitarną". Poniżej cytujemy kilka wypowiedzi internautów i internautek.

Jak możecie przykładać rękę do segregacji sanitarnej?! Myślałam, że macie inne wartości.

Orzo zaczyna segregację, a taka tam Tolerancja panuje

Bardzo dobra inicjatywa!

Super, na pewno skorzystam bo już dawno jestem po drugiej dawce

To jakiś kiepski żart...

co z osobami które nie mogą się szczepić?

Dzięki. Fajny prezent, lubię was. Rozumiem, że chcecie podziękować tym którzy wspierają powrót do bezpiecznego knajpowania. A komentarze trzeba mieć tam gdzie owsiki żerują. Niedługo się okaże, że zniżki dla młodzieży czy karta warszawiaka to też dla niektórych segregacja.

Inicjatywa ani dobra, ani zła. Po prostu jest to nie na miejscu. Nie można w taki sposób segregować klientów. Unlike.

Sonda
Czy darmowe drinki dla zaszczepionych to dobry pomysł?

Co ważne, akcja dotyczy nie tylko lokali w Warszawie, ale całej sieci. Darmowe drinki dla zaszczepionych rozdawane są też w restauracjach we Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie. Wszystkie komentarze możecie znaleźć pod postami restauracji ORZO. Jeden z nich zamieszczamy poniżej:

Czy darmowe drinki dla zaszczepionych to dobry pomysł?

A co Wy o tym sądzicie? Wyraźcie opinię w naszej sondzie. Znajdziecie ją poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!