Światło samochodowe

i

Autor: pixabay.com Światło samochodowe

DARMOWE SPRAWDZANIE ŚWIATEŁ 20.11 - diagnostyka oświetlenia aut w podwarszawskich powiatach

2021-11-19 12:14

W sobotę, 20. listopada 2021 na czterech stacjach diagnostycznych na terenie powiatu nowodworskiego i trzech na terenie powiatu legionowskiego zostanie przeprowadzona bezpłatna kontrola świateł samochodowych. W naszym artykule znajdziecie adresy wszystkich stacji kontroli pojazdów biorących udział w akcji.

Bezpłatna diagnostyka świateł samochodowych to część kampanii "Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo", którą od 21 października prowadzi polska Policja we współpracy ze stacjami kontroli pojazdów w całym kraju. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym działaniem reflektorów samochodowych. Ma to wielkie znaczenie zwłaszcza jesienią i zimą, gdy pogarsza się widoczność. Policja przekonuje, że prawidłowe działanie świateł pojazdu, a także ich właściwe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na sobotę, 20. listopada zaplanowano bezpłatne kontrole w stacjach diagnostycznych powiatów legionowskiego i nowodworskiego. Ich adresy znajdziecie w dalszej części artykułu.

Wywiadówka - Jan Borysewicz

Na tych stacjach sprawdzicie swoje światła 20.11

Darmowa kontrola oświetlenia odbywa się w różnych datach w wielu stacjach diagnostycznych w Polsce. W sobotę, 20. listopada będzie można sprawdzić i ustawić reflektory aut w trzech stacjach na terenie powiatu legionowskiego i na terenie powiatu nowodworskiego. Poniżej lista adresów.

Powiat legionowski:

  • BOSCH Serwis Autoban Nieporęt – Stanisławów Pierwszy ul. Jana Kazimierza 330,
  • POLMOZBYT – Michałów Reginów ul. Warszawska 88,
  • PHU "MAGDUSIA" Stacja diagnostyczna Nieporęt ul. Zegrzyńska 1.

Powiat nowodworski:

  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów WND/002,  ul. Graniczna 12, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
  • Jacek Kasztelan, ul. Szkolna 2, 05-155 Leoncin
  • RS Auto, ul. Morawicza 2, 05-100 Nowy Dwór Maz.
  • PZM HOLDING SP.Z O.O., ul. Polna 18 , 05-190 Nasielsk

Podczas kontroli będzie można ocenić zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, a także właściwie ustawić ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!