Deklaracje dotyczące religii w szkole - wiceprezydent apeluje do dyrektorów szkół w Warszawie

i

Autor: Canva.com Deklaracje dotyczące religii w szkole - wiceprezydent apeluje do dyrektorów szkół w Warszawie

Deklaracje dotyczące religii w szkole - wiceprezydent apeluje do dyrektorów szkół w Warszawie

2020-12-09 13:05

Deklaracje dotyczące religii w szkole - wiceprezydent apeluje do dyrektorów szkół w Warszawie. Przypomnimy dyrektorom placówek oświatowych, że deklaracje dotyczące religii w szkole dotyczą chęci udziału a nie chęci rezygnacji - zapowiedziała wiceprezydent Renata Kaznowska w odpowiedzi na interpelację radnej Agata Didudszko-Zyglewskiej.

Poprosiłam władze miasta o przeprowadzenie ponownej ankiety dot. liczby uczniów uczęszczających na katechezę w stołecznych szkołach i o wprowadzenie STAŁEJ zasady zbierania w szkołach informacji od rodziców o ich ewentualnej chęci zapisania dziecka na te zajęcia PRZED KOŃCEM ROKU SZKOLNEGO - tak żeby nie wkładać religii w plan tam gdzie jest niepotrzebna ( bo np chodzi tylko kilku uczniów i można połączyć zajecia kilku klas po lekcjach) tylko dlatego że szkoły przed początkiem roku nie mają aktualnych danych i z przyzwyczajenia zakładają, że na te zajęcia chodzi większość (co od dawna nie jest prawdą w liceach) i wbrew rozporządzeniu wpisują je do planu nie czekając na deklarację rodziców w tej sprawie. - napisała na swoim Facebooku radna Agata Didudszko-Zyglewskiej. Teraz władze miast opowiadają na prośbę.

 - Wzorem lat ubiegłych, Biuro Edukacji będzie na przełomie września i października zbierało informacje ze stołecznych szkół dotyczące liczby uczniów uczęszczających na lekcje religii i etyki. W obecnym roku szkolnym, z uwagi na zwiększoną sprawozdawczość dyrektorów dotyczącą COVID-19 oraz licznych obowiązków dyrektorów związanych z organizacją nauczania w formie zdalnej i z funkcjonowaniem szkół w czasie epidemii, taka ankieta nie została przeprowadzona - tłumaczy wiceprezydent Kaznowska.Źródło: WSP

Internetowe Konto Pacjenta - Twój osobisty asystent w sprawach zdrowia